Za jejich syté a veselé barvy by se nemuselo stydět ani plné léto, ony však schovávají svou krásu až na čas padajícího listí.

Listopadky na zahrádce

Chryzantémám se daří na slunném a před větrem chráněném místě. Teplý podzim je povzbuzuje k bohatému a dlouhému kvetení. Půdu potřebují neutrální nebo slabě zásaditou, humózní, může být i těžší. Řada odrůd určených pro pěstování na záhonech je proti mrazu relativně odolná (nepatří však mezi ně většina velkokvětých chryzantém), bez ochrany se však neobejdou – ideální je vrstva chvojí, pod ním případně lehce nakupené listí či sláma. Chryzantémy pod peřinou necháváme až do konce dubna, neboť mladé výhonky jsou velmi citlivé na zrádné jarní přízemní mrazíky. Další ochranu jim poskytneme, pokud rostliny přes zimu ponecháme celé a staré stonky sestřihneme až na jaře – i uschlé květiny mají svůj půvab a nemusí estetiku zahrady nijak kazit – záleží na úhlu pohledu.

Investujte di nich: chryzantémy jsou trvalky, a proto nám mohou dělat radost mnohem déle, než v průběhu jednoho podzimu.

Nálev z listů chryzantém, do kterého se přidávají i kvítky, je velmi osvěžující, a můžeme ho vyzkoušet také. Žádné nebezpečí nám nehrozí, chryzantémy jsou opravdu jedlé.

Zdroj obrázků: bing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account