Tři oříšky pro Popelku, 1973

Popelka je milé hodné děvče bez matky a posléze i bez otce, který ji nechá napospas své druhé ženě a její dceři. Obě nemají Popelku rády a mimo jiné se jí snaží všemožně zabránit v tom, aby se zúčastnila plesu, na kterém si má tamní princ konečně najít nevěstu. Osud však Popelce přeje více, než-li obě zlé ženy…

 


 
Malá mořská víla, 1976

Pohádkový film Malá mořská víla byl natočen podle stejnojmenné pohádky dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena. Vypráví o tragické lásce mořské bytosti k pozemskému princi, pro nějž obětuje to nejcennější, co má – svůj hlas a život. Příběh zahrnuje prvky opravdové lidské tragiky a životního dramatu. Proto je určen nejen dětem, ale i dospělým. Ve filmu byla použita řada náročných triků, velkou roli v něm hraje výtvarná stránka i pohybový projev představitelů obyvatel podmořského světa?
 


 
Princ a Večernice, 1978

Král má čtyři děti – prince Velena a tři princezny, Helenku, Elenku a Lenku. Ti zatím tráví čas hrami a vzájemným škádlením. Jednoho večera, když král odcestuje, se však začnou dít podivné věci: princovi, který dostal sestry v králově nepřítomnosti na starost, se zjeví krásná Večernice a on se do ní okamžitě zamiluje.
 

 
Sůl nad zlato, 1982

Bylo jedno království, kterému vládl král Pravoslav, jeho žena již nežije, ale zanechala mu tři krásné dcery a žádného syna. Království tedy bude vládnout jedna z jeho dcer. První dvě princezny Vanda a Barbora měly rády bohatství. Nejmladší Maruška milovala přírodu. Nastal čas, aby se jeho dcery vdaly a jedna z nich usedla na trůn. Král měl nejradši Marušku, protože byla tolik podobná své matce. Pravoslav se chtěl rozhodnout spravedlivě. Rozhodl se tedy, že každá mu poví jakou lásku k němu chová. Která z dcer ho bude milovat nejvíc, té dá královskou korunu. První dvě dcery otci řekly, že ho milují jako zlato, víc než všechny poklady světa. Vybraly za manžele bojechtivé muže. Maruška si vybrala solného prince, otci řekla, že ho miluje jako sůl a on ji vyhodil ze zámku. Solný princ byl svým otcem solným králem proměněn v solný sloup. Království Pravoslavovo proklel. Sůl se změnila ve zlato. A jak už to v pohádkách bývá vše dopadne dobře. Maruška vysvobodí solného prince, zlomí prokletí ve své zemi a stane se královnou.
 


 
Třetí princ, 1982

Princ Jindřich vyjel do světa, aby získal nevěstu, a už se nevrátil. Královští rodiče tu ztrátu těžce nesli. Po čase královna díky kouzlu porodila dva syny, dvojčata Jaroslava a Jaromíra. Když princové dospěli, vybírali si z obrazů nevěsty – a Jaromír se zamiloval do dívky, kvůli které se před mnoha lety vypravil do světa i prvorozený syn! Přes zákaz rodičů se vydává hledat tajemnou krasavici. Náhle Jaroslav doma pozná, že se bratrovi přihodilo něco zlého. Musí se mu vypravit na pomoc!
 


 
Nesmrtelná tety, 1993

Jsme v království krále Ctirada, který je vdovec a má jedinou dceru Pavlínku. V sousedním království si s dětmi hraje mladík, kterému rozumu nebylo dvakrát naděleno. Jmenoval se Matěj, ale nikdo mu neřekl jinak než Jojo. A proto otec rozhodl, aby šel k muzice a našel si tam děvče. Jak se řeklo, tak se také stalo. Šel k muzice a pomohlo mu Štěstí s Rozumem. Takže nakonec pomohl království od zlé tetinky a dostal za ženu královskou dceru Pavlínku.
 


 
Mucimutr, 2011

Princeznu má dostat drak, kterého přemůže chudý loutkář Vítek. Jeho zásluhu ale díky náhodě shrábne namyšlený a úplně neschopný princ Vladimír. Aby to všechno dobře dopadlo, musí zasáhnout kouzelnice Micimutr, která má v kapse nejeden nečekaný zvrat. Kromě pořádků v pohádce má ale ještě na starosti jeden malostranský činžák, kde dělá domovnici a kde se zrovna desetiletý Jirka trápí pro svého nemocného psa Dódu. Kouzelnici Micimutr nezbývá, než oba světy propojit a všechny tak trochu popostrčit ke šťastnému konci.
 


 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account