221

I v prosinci musíme čelit zápravě zpráv, které nejsou dvakrát radostné… O to větší potěšení přináší pozitivní zprávy, které do éteru vysílají zoologické zahrady. I v zimním období se tu radují z roztomilých mláďat, třeba vzácného kotěte druhu margay, kterým se může pochlubit Zoo Jihlava.
Margay, také ocelot dlouhoocasý je kočka původem z pralesů Jižní Ameriky, stavbou těla sice připomíná kočku domácí, ale člověka si neoblíbila. Není to žádný domácí mazlíček, ale nádherná ozdoba každé zoo. Pokud jde o Česko, vedle Zoo Jihlava je k vidění i v Zoo Brno a Zoo Děčín.
Na začátku prosince 2020 Zoo Jihlava zveřejnila první fotky kotěte, které se narodilo v říjnu. Doposud bylo skryté v zázemí ubikace spolu se svojí matkou. Nyní již začíná vykukovat na svět a brzy nastane čas, kdy se bude moct přesunout i do výběhu pro radost návštěvníků zoologické zahrady. Za předpokladu, že zoologická zahrada nebude zavřená kvůli bezpečnostním opatřením aktuálně mediálně propírané tabulky PES. Ale to už je příběh jiný…
Více v článku u kocoura tady.

Úvodní foto: Zoo Jihlava

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account