255

Další užitečné rady pro těhulky. 🙂

Když jsem byla těhotná, měla jsem pocit, že je těhotná snad celá Praha!

Kdykoliv jsem se někam s tím obřím pupkem valila, potkávala jsem ostatní těhulky. Narážela jsem na ně všude. Pak mi došlo, že jsem na to možná teď jen citlivější, sama jsem těhotná, tak se na ty ostatní pupky více soustředím. 

Teď ale můžu na jistotu říct, že kolem mě vypukl hotový babyboom, stačí, aby mi některá z kamarádek jen naznačila, že mi musí něco říct a je mi to naprosto jasné. Prostě už jsme v tom věku a příroda zavelela. Sama momentálně těhotná nejsem a díky tomu, že je naše Sárinka super aktivní, si na to druhé těhotenství ráda ještě chvilku počkám.
Máma vs. těhulka a naše #supersara
Přesto si moc dobře vzpomínám, jak mi bylo a jak se všechno točilo kolem mimča a to i v době, kdy ještě ani nebylo na světě. Všechny zajímalo to miminko a já jako máma, v tu dobu tedy ještě spíš chodící inkubátor, jsem byla na druhé koleji. 
Proto prosím, nezapomínejme na mámy, zvlášť pokud se jedná o první těhotenství. Ptejte se jich jak se mají, jak se cítí a jak jim je. Uvidíte, jak to ocení a jakou budou mít radost, že jste je nedegradovali pouze na inkubátor a pořád je vnímáte jako své kamarádky.
Jak udělat těhulce radost?
Dárek vždycky potěší a není nic hezčího, když se ten komu dárek dáváte, rozbrečí dojetím a radostí… u těhotné je úspěch v tomto směru skoro vždy zaručen. Hormony dělají své. Většina dárků, které nastávající maminka dostane však nejsou určené vůbec pro ní, ale právě pro miminko. Jistě, že jí to potěší a udělá jí to radost, ale my si vůbec neuvědomujeme, že vlastně nedáváme dárek jí samotné.
Všechny těhotné kamarádky doporučují Bepnathen Krém proti striím
Mám pro vás tedy několik tipů na to, čím potěšíte těhotnou kamarádku:
1) Pořiďte jí krém proti striím – jasně tím dáváte najevo, že na ni myslíte, že víte, co ji čeká, a že o ni máte starost, jako o ženu. Doporučiji Bepnathen Krém proti striím, který byl speciálně vyvinut pro potřeby nastávajících maminek. I kdyby už krém proti striím měla, nemusíte se bát jí ho i tak dát, během těhotenství vypotřebuje minimálně 3 balení, pokud bude mazat poctivě hned od začátku dvakrát denně.
2) Kytkou nikdy nic nezkazíte, jen si zjistěte jaké květiny má konkrétně kamarádka ráda, pokud to nevíte. Ať je dárek více osobní.
3) Místo narážek na to, že kamarádka roste před očima, jí raději potěšte nějakou dobrotou. Osobně doporučuji malé dortíky – cupcakes. Můžete je upéct sama nebo si je objednat na míru přímo pro kamarádku, s jejím jménem a těhotenskými motivy. 
4) Lístky do kina nebo do divadla – můžete jít s ní, ale lepší je, pokud jí dáte lístky a pošlete jí s nastávajícím tatínkem, aby měli ještě šanci užít si pořádně jeden druhého, než se ten malý prdík narodí.
5) Vyberte nějakou pěknou knížku, kašlete na knížky o těhotenství a porodu – ty si někde půjčí nebo sežene, vy jí dejte nějakou pěknou beletrii, příběh, do kterého se může začíst a trochu se odreagovat. Pokud nečte, kupte film na DVD.
6) Vyvolejte vaše společné fotky, dát jí je můžete jen tak, nebo je dát do albíčka či zarámovat. Říkáte tím, že jste byla a pořád jste její kamarádka, a že se to nezmění ani když ona teď chvilku bude mít jiné starosti. ty fotky jí i po tu hektickou dobu budou připomínat, že vy dvě jste kamarádky.
7) Pokud chcete kamarádce opravdu udělat radost, nabídněte se, že pro ni uspořádáte babyshower a o všechno se postaráte. Babyshower je takový těhotenský večírek, kdy ve středu zájmu je právě nastávající maminka. Pozvete ostatní kamarádky, které mamince přinesou dárky a uděláte si krásný den plný dobrého jídla a nealko nápojů.
Co naopak nedoporučuji je oblečení – netrefíte velikost a bude z toho víc škody než užitku.
Tak snad jsem vám aspoň trochu poradila, na závěr vyhlašuji soutěž o to, komu se do měsíce podaří dojetím rozbrečet více těhulek! 🙂
Více článků najdete také na mém blogu: www.mamanablogu.cz

 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account