156

Věřte tomu nebo ne, ale i v dnešní době se lékař může mýlit.
V červnu loňského roku jsem otěhotněla. Jelikož jsem měla problémy s vysokým tlakem, tak jsem nastoupila v září na nemocenskou a to rovnou do nemocnice.
Když se mě ptal doktor, zda chci znát pohlaví dítěte, tak jsem odpověděla, že ano. Radostně mi oznámil, že to vypadá na holku. Naúčtoval mi za určení pohlaví 200 Kč a já tuto radostnou novinu šla okamžitě zavolat manželovi. Pohlaví dítěte mi potvrdil ještě asi dvakrát. Těhotenství se moc dobře nevyvíjelo, plod se nechtěl stále otočit, měla jsem málo plodové vody, plod nebyl vyživován správně a já jsem na tom taky nebyla dvakrát nejlíp.
V lednu jsem nastoupila do nemocnice a tam mi diagnostikovali preeklampsii. Pohlaví už nějakou dobu nešlo určit, ale vůbec mi to nevadilo, hlavně aby naše Vilmička byla zdravá a všechno dobře dopadlo. Nakonec po 20 dnech v nemocnici na kapačkách, které jsem strávila ve dvou nemocnicích na čtyřech různých odděleních s krevním tlakem 168/115, se nám císařským řezem narodil chlapeček Bohušek. Narodil se v 36. týdnu s váhou 2190 g. Na sále se všichni pěkně pobavili, že je to pěkná holčička. Jméno jsme naštěstí měli vybrané a i napsané na náramku pro miminko, protože jsem o holčičce nebyla úplně tak přesvědčená.
Dnes má Bohušek 7 měsíců a váží 8 kg a je to kluk jako buk, který se na nás pořád směje. Děkuji všem, kteří se o mě starali v nemocnici v Břeclavi a v Brně-Bohunicích a taky mému panu doktorovi, i když nás trochu zmátl pohlavím dítěte. Mýlit se je prostě lidské a na pohlaví přeci nezáleží.
A proto příště už pohlaví dítěte vědět nechceme, protože dokud se to nenarodí, tak nikdo neví 100%, jestli je to holka nebo kluk.
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account