Marky.300 přináší tipy na to, jak zabavit děti. Co říkáte třeba na domácí plastelínu?
Jak zabavit děti? Co jim vytvořit zábavu z běžně dostupných věcí…
1. VODA
Voda vyhrává vždy a nad vším. Má pětiletá holčička má neustálé problémy s kašlem a nachlazením, ale jak vyjde na zahradu, tak ji od vody za žádnou cenu nedostaneme. Má na sobě zimní bundičku a z rukávů ji koukají nenechavé prstíky, které mají neustálou potřebu přelívat sem tam do úmoru kelímky, či v horším případě i PET lahve s vodou… Lahve stačí seříznout a rázem nám vznikne krásně barevný servis, fantazii se meze nekladou. V létě je to primárně o bazénu odkud ji většinou kouká jen hlava, na které vynikají fialové rtíky, někdy ani to ne, neboť je ponořena pod vodou a se šnorchlem a brýlemi loví mušle a jiné předměty, které jsme ji na dno připravili.
2. DOMÁCÍ MODELÍNA
Na internetu jsem zahlédla bájo nápad. Domácí modelína. Co s ní si každý umí představit a tak jen přiložím pro inspiraci návod: 300ml vody, 150g polohrubé nebo hladké mouky 75g soli, 1 lžíce oleje a 2 lžíce octa. Na teflonové pánvičce zahřejeme 300ml vody s 75g soli a pak přidáme ostatní suroviny. Vytvoří se hmota, kterou po pánvičce cca 2 minuty převalujeme. Necháme zahřát. Zapracujeme potravinářské barvy a hotovou modelínu uložíme do sáčku, aby nevyschla. Děti ji budou milovat!
3. KŘÍDY ZE SKOŘÁPEK
Na jednu křídu použijte asi pět prázdných vaječných skořápek, 1 lžičku mouky, 1 lžičku vařící vody, potravinářské barvy. Umyjte a osušte skořápky, rozdrťte je v hmoždíři na prášek. V jiné misce smíchejte mouku s horkou vodou, přidejte lžíci prášku ze skořápek, aby vznikla hustá pasta. Poté stačí přidat barvivo a máte barevné křídy. Hotovou pastu tvarujte do klasických křídových válečků. Hmota schne přibližně tři dny. Sousedi budou nadšeny krásnými malůvkami před barákem :-).
4. VÍČKA A PET LAHEV
Když byla má holčička malá, tak pro trénování jemné motoriky a na zabavení postačilo nasbírat mraky víček z plastových lahví, které ona vpravovala do lahve např. od mléka (musí být větší hrdlo – otvor). Na podstatnou chvíli ji to vždy zabavilo. Vhazování víček a jejich opětné vyklepávání J.
5. KRABICE OD BOT
Tu má doma každý. Stačí pomalovat boky krabice různými barvami a ve stejných barvách nakoupit prádelní kolíčky, které jsou v krabici a dítě je připíná na okraj ke správné barvě stěny.
Jistě se mnou budete souhlasit, že nemusíme vždy brát všechna hračkářství útokem a platit za drahé hračky. A zde se navíc aktivně zapojí i rodiče :-{} :-{} :-{} .

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account