109

V ženských časopisech se v posledních letech rozmohla nejrůznější nej: nejlepší sex, který jste kdy zažila, největší trapas, nejlepší kniha, kterou jste kdy četla, blablabla … a tak právě čtu o nejlepších radách, které kdy ženy dostaly a které se rozhodly sdělit nám ostatním jako že pro lepší – nejlepší život. Totální klišé a anglicky psaná motta, kterými se teď probírám, si možná zapíšete do diáře a hrdě pověsíte na zeď, ale rady pro život to nejsou ani náhodou. Protože skutečně nejlepší rady jsou ty, které jednou dostanete a jakkoliv znějí hloupě, prostě je bez přemýšlení většinu času používáte. A když náhodou nepoužíváte, třeba protože máte pocit, že je to blbost na entou, dějí se věci. V téhle souvislosti jsem si zkusila zapřemýšlet, co bych na podobnou anketní otázku odpověděla já. A zjistila jsem, že nejlepší rady mi dala moje matka, už když jsem byla malá holka. Nevím, kde k nim přišla, ale připadá mi fér se o ně podělit. Když nic jiného, minimálně v ženském čtení ubude klišé. A pokud jste je už někdy slyšela, no a co, nikdy neškodí oprášit moudrost, tím spíše cennou. 😀
Takže …
Rada první: ať se děje co se děje, vždycky musím mít na sobě čisté spodní prádlo pro případ, kdybych měla třeba nehodu a záchranáři mě museli svléknout, tvrdila mi moje matka. Což se zdá hodně směšné, protože za a, nosit čisté spodní prádlo by snad měla být samozřejmost a za b, pokud bych opravdu měla nehodu a zírala smrti do tváře, jaká je asi pravděpodobnost, že by mi spodní prádlo zůstalo čisté a hlavně – koho by to zajímalo? A koho by zajímalo, jestli podprsenka ladí s kalhotkami? Každopádně nutno říct, že tato rada mě nejen u doktorů, ale i mnohde jinde zachránila od mnoha trapasů a nepříjemných chvil. Historky mé matky z gynekologické ordinace, kde pracuje, o kalhotkách postrádajících tvar, barvu, ovšem nepostrádajících všudy přítomné gumičky a jakýsi podivný zápach mi přišly neuvěřitelné pouze do té chvíle, než jsem nedávno s jedním mužem zapředla debatu, co za téma bych mohla napsat do ženských časopisů nebo na blog. „Možná, že byste se některé mohly tam dole o sebe víc starat?“ odpověděl bez rozmyšlení. Nechápala jsem. „Jako že holit?“ zeptala jsem se zklamaně, protože tohle téma už jsem psala. „Ne, myslím, umýt se a vyprat si.“ ??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rada druhá: když umývám nádobí, nikdy bych neměla umýt jenom nádobí, ale měla bych vydrhnout také dřez, v němž nádobí leželo. Směšné, že? … A teď vás prosím, odložte na chvíli notebook a běžte se do kuchyně podívat na svůj dřez. Jestli máte myčku – tím spíš!
Rada třetí: nikdy si nesedat na prkýnko na veřejných záchodcích. A když se jinak vyčurat nedokážu, mám si dát přes něj papír. Nejsem si úplně jistá, proč bych si neměla sedat, protože ze záchodového prkýnka asi nechytnu nic, co by se později nedalo zlikvidovat umytím rukou (nebo jiných míst). Na druhou stranu, upřímně vám řeknu, že není nic horšího, než pár hodin stará žvýkačka nalepená na pozadí fungl nových džínů. A propos, z vlastní nedávné zkušenosti doporučuju pořádně zmrazit, pak odlepit a až pak teprve vyprat!
Rada čtvrtá: v cizích koupelnách a na veřejných místech si utírat ruce do okraje ručníku a nikoliv doprostřed, kde si je, často umyté jen napůl, utírají všichni ostatní. Někdy jde o pohled aktivující dávicí reflex, takže člověk je často rád, že je na toaletě.
No a konečně rada pátá: nikdy, NIKDY nemám šlapat na kanál, ale vždycky ho mám překročit. Jednak, už jste někdy z kanálu tahala zaseknutý podpatek? Je to skoro stejná pakárna jako tahat ho z pražské dlažby. To se nejprve musíte zout, pak ohnout, což obnáší zcela určitě roztržené punčocháče a po dobré večeři někdy i rozpárané šaty. (Pro pražské: pomoc na počkání najdete v obchodním domě MY na Národní třídě – vyzkoušeno!) A pak je taky dobré se modlit, aby zrovna nejela tramvaj. Mimochodem, co kdyby ten železný kryt náhodou povolil a zahučela jste skrze všechny sračky rovnou do pekla? … A chodit bez podpatků nepřipadá v úvahu. Jak bych mohla, když podle jakýchsi vědců nás všechny dělají o pět kilo lehčí? – To je rada číslo šest.

A zároveň všechno důležité, co potřebujete vědět. 🙂

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account