56

Jako prvorodička jsem sjížděla webové diskuse a portály a řešila kdejakou – pro ostatní možná zdánlivou – prkotinu. Mezi nejzásadnější životní otázky, na něž bylo třeba najít odpověď, patřily třeba tyto: 

    Dudlík ano nebo ne? Pokud ano, jaký a co za značku? (ale rozhodně jsem byla pro jednoznačné NE, co se týče dudlíků, byla to jen snaha o zahlcení mozku informacemi, které přebijou ty zásadnější, třeba “jak přežiju porod????”) 
    Jaké jsou nejlepší plenky? (jednorázové tedy, neb o tom jsem měla celkem jasnou představu, že nejsem matka, co by zvládla vyvařovat ty bavlněné a “alternativní”). 
    Kosmetika aneb co se vlastně proboha maže na dítě???
    Kaše a příkrmy – jak se v tom mám vyznat? Mléčné nebo nemléčné? Odkdy smí tu červenou řepu, kterou nesnáším, ale mám načteno, že jí dítě rozhodně musí jíst? 🙂 Kde jsou nějaké testy, kdo mi poradí, co zvolit?
    Později přibyly další všetečné otázky, třeba na první dětské botičky, co s tím? Se žirafou nebo bez? 

Kromě webových diskusí jsem se hojně obracela na kamarádky, které již nějakou zkušenost s potomstvem měly a jak to tak u nás žen bývá – rády se o své zkušenosti podělily. Tak jsem mimojiné vplula i do světa značek pro děti, kterým mámy věří či nevěří (“Tohle prosimtě ale fakt nekupuj, to je hrozný a dítě se mi po tom osypalo”, “S tímhle mám blbou zkušenost, hned tomu upadly kolečka” nebo na druhou stranu “Tohle kup do zásoby, je to to nejlepší, co nám s prckem pomohlo” apod.). 
Když jsem se v roce 2014 dostala k anketě Česká máma, nadchla mě jedna věc – že když se mrknu na výsledky, ve kterých mámy daly svůj jednoznačný hlas svým oblíbeným značkám, neliší se to v mnoha případech od značek, které jsem volila (na základě zkušeností jiných maminek a webových hlasů našeptávačů a pak také na základě svých vlastních zkušeností) já. A ono to tak nějak vlastně pěkně odpovídá tomu, kterým značkám my české mámy věříme. A že až se bude nějaká maminka, “vyhoukaná” prvorodička jako jsem byla tehdy já, brodit internetovými diskusemi a hledat odpovědi na závažné životní otázky, i anketa Česká máma pro ní bude vodítkem proto, aby svoji volbu opřela o zkušenosti ostatních maminek. A tak mě to chytlo a na anketě Česká máma pracuju 🙂 
A jak to dopadlo s těmi mými zásadními životními otázkami?:-)
Dudlík – hned druhý den mi ho vezl můj drahý do porodnice a koupil jich radši víc (druhy i značky… no ne na vše ve svém životě jsem hrdá :-))
Plenky – kombinovala jsem Pampersky (ty chválil téměř každý) a Huggiesky (protože tam pracovala kámoška a měli jsme je za bezva cenu :-)) a později jsem sáhla i po privátních značkách (obzvlášť jsem si oblíbila Babylove z dm drogerie a zelené plenky z Tesca…ty už tuším nemají)
Kosmetika – na úplném začátku jsem chtěla dítě promazat od hlavy k patě nějakou ultra super kosmetikou a nakonec jsem mazala modrou indulunou, protože ta je nejlepší. 🙂 Pak jsem ale přesedlala na přírodní Weledu a samozřejmě jsem se dostala i k Nivee, která u maminek v anketě Česká máma vede na plné čáře. 
Kaše a příkrmy – vařila jsem, mrazila… ale když bylo nejhůř, sáhla jsem po HAMI, SUNARU a HIPPu a také Alnatuře z dm drogerie (tuhle značku mě naučila žena mého bratránka a byla to dobrá volba).  
Dětské botičky – nakonec jsem si načetla hodně o dětských botách a zvolila českou značku Essi, která sice neměla ocenění symbolem žirafy, ale zato měla velmi pěkný výběr a příjemnou prodavačku v krámku na Vyšehradě, která se vším bezvadně poradila (už je zrušen :-(). 
Ptáte se, jak můj hlad po informacích probíhal u druhého dítka? Nijak 🙂 Najednou mi ty věci vůbec nepřišly důležité nebo abych byla přesnější, TAK důležité. Už jsem byla matka se zkušenostmi. Ověřené a doporučené značky už jsem měla “osahané” a otestované. A to je něco, dámy, co si prostě nenačtete. To se musí prožít 🙂 Dá vám to klid a nadhled! Pokud ale stojíte na začátku a tápete, obraťte se na kamarádky, podívejte se na net a inspirujte se třeba i anketou Česká máma. A své zkušenosti předávejte dál, určitě! *heart*
Uvidíme, co přinese letošní rok do výsledků 🙂
Od rodinného krbu zdraví 
Jitka *heart*

Vítězné značky, produkty a prodejci zboží internetové ankety Česká máma 2012, 2013, 2014:
KATEGORIE
2012
2013
2014
PRODEJCE DĚTSKÉHO OBLEČENÍ
C&A
H&M
C&A
PRODEJCE DĚTSKÉ OBUVI
DEICHMANN
DEICHMANN
DEICHMANN
HRAČKÁŘSTVÍ
DRÁČIK
BAMBULE
DRÁČIK
OBCHOD S DĚTSKÝM NÁBYTKEM
IKEA
IKEA
IKEA
DROGERIE S DĚTSKÝM SORTIMENTEM 
DM MARKT
DM MARKT
DM MARKT
CESTOVNÍ KANCELÁŘ PRO RODINU S DĚTMI
ČEDOK
ČEDOK
SUPERMARKET S DĚTSKÝM SORTIMENTEM
TESCO
TESCO
TESCO
ON-LINE PRODEJCE
MALL.CZ
MALL.CZ
MALL.CZ
DĚTSKÝ KOČÁREK
X-LANDER
X-LANDER
CHICCO
DĚTSKÁ AUTOSEDAČKA
MAXI COSI
MAXI COSI
CHICCO
BABY MONITORY A CHŮVIČKA
PHILIPS
JABLOTRON
PHILIPS
POMŮCKA PRO KRMENÍ (LAHVE A HRNEČKY)
AVENT
AVENT
AVENT
DĚTSKÉ PLENY (JEDNORÁZOVÉ)
PAMPERS
PAMPERS
PAMPERS
KAŠE A MLÉČNÉ VÝROBKY
SUNAR
HAMI
HAMI
DĚTSKÉ PŘÍKRMY (NEMLÉČNÉ)
HAMI
HAMI
HAMI
DĚTSKÁ KOSMETIKA
NIVEA
NIVEA
NIVEA
HRAČKY PRO KOJENCE A BATOLATA
FISHER PRICE
FISHER PRICE
FISHER PRICE
TIŠTĚNÝ ČASOPIS PRO RODIČE
MAMINKA
BETYNKA
MAMINKA

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account