177
V dané situaci kdy člověk má doma své ratolesti s omezenou možností chodit ven, je vymýšlení programu občas dosti náročná disciplína. Nedávno jsme sdíleli seznam online odkazů pro výuku, tipů rad a pomůcek, které stále aktualizujeme.
Ale co když už máte hotové všechny školní aktivity? Co když nemůžete do práce a už máte uklizený celý byt, navařeno a upečeno? Máme pro vás malou inspiraci!
 
 
Asociace turistických oddílů mládeže (Asociace TOM) pro děti od 18. – 28.3.2020 vytvořila výzvu, nejen pro své členy, s názvem Nalož si! veškeré informace naleznete na http://nalozsi.cz/. 19. úkolů si můžete stáhnout a vytisknout a mít je na očích a odškrtávat si je! Slosování proběhne 30. března!
 
Chybí vám výlety? V dnešní době je spousta míst zavřených, ale jsou tu i jiné možnosti! Byli jste někdy v Georgia Aquarium, ne? Můžete: https://www.georgiaaquarium.org/webcam/ocean-voyager/. Pokud vám chybí ruch vlaků, nebo je vaše dítko milovníkem vláčků co takhle Praha hlavní nádraží https://www.mall.tv/vlaky-a-tramvaje/hlavni-nadrazi-praha a spousty dalších.
 
 
Díky Czechitas jsme měli v knihovně hodinu kódu, holky se snaží dát možnost osvojit si svět onlinu a tak nabízí zdarma kurzy třeba na JavaScrip, HTML/CSS pro dospělé. Pro děti a pedagogy má Akademie programování vše najdete tady https://www.czechitas.cz/cs/co-delame/chci-se-ucit-online.
Když už jsme u toho programování stránka freecodecamp.org má spousty svých master kurzů uvolněných jen je v angličtině.
 
Chce to také občas trošku kreativního vyžití. Skvělé nápady pro děti včetně šablon mají na těchto stránkách http://www.vytvarne-namety.cz/, fajn je taky tato stránka http://www.pomocucitelum.cz/katalog-ucebnich-materialu/vytvarna-vychova.html?f_show=10000 a https://mojevytvarka.webnode.cz/vytvarne-namety/. A nebo Pinterest. V každém z nás se skrývá umělec proto Draw Planet výtvarné kurzy na svém instagramu chystá týdenní SkatchMaraton … skicování zvládne každý!
 
 
V dnešní době můžeme zapojit i naší pomoc do dobrovolnických aktivit. U některých nevystrčit nos z domu. Pokud chcete pomoci u nás ve městě stačí vyplnit https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc75v54-NfK9ENY7eg_WUXuKT45NnwAa6YQHKiqFdsmJYLnxA/viewform nemusíte umět šít, pomáhá nám i stříhání, materiál, či třeba telefonát s osamělým seniorem je toho spousty. Velké dík patří Zuzce Šrůmové ze Sdružení Roztoč a Dáše z Krinolína – sdílená šicí dílna, která vytvořila návod, který naleznete zde https://drive.google.com/drive/folders/1_fg04jW7Am5p7QhcwOlP0H3zIpijE2PH
 
Před Vánoci jsme do knihovny pořídily 3D tiskárnu, připravujeme k ní kurzy, ale i těch je několik online a hlavně na YouTube naleznete spousty videí a tipů! Co si zkusit něco vymodelovat, vytvořit? Dnes už jsou i online programy Tinkercad https://www.tinkercad.com/, Openscad www.openscad.org, super rady dává Prusa Research 3D printers na svém blogu.
Když nevíš, strejda Google pomůže. Najdeme zde spousty kurzů, třeba Digitální garáž https://learndigital.withgoogle.com/digitalnigaraz, ze které po složení zkoušky získáte i certifikát, ale je jich tam mnohem víc z různých oblastí, některé jsou v češtině, jiné v angličtině, vybere si každý. A i kdyby pomohl jen jako vyhledávač naleznete tam třeba Seduo.cz, onlinekurzyzdarma.cz, HubSpot Academy, open2study.com a spousty dalších!
 
A co děláte Vy? 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account