Kolečka s marmeládou

Vytisknout recept
 
Blíží se nejkrásnější období v roce - Vánoce. Ať už plánujete péct vánoční cukroví s rodinou či kamarády, vánoční kolečka s marmeládou by na vaší sváteční tabuli neměly chybět. 
Postup na linecké těsto:
Do prosáté mouky zamíchejte kypřicí prášek s citrónovou kůrou. Povolené máslo utřete s cukrem moučkou, vanilkovým cukrem a vejci. Nakonec zamíchejte mouku. Těsto nechte odležet 1 hodinu v lednici. Těsto vyválejte na plát a vykrajujte kolečka. Nechte krátce zapéci na 180 °C. Než kolečka dostanou zlatavou barvu, vyndejte je z trouby.
Poté si připravte třené linecké těsto, které nastříkáte malou řezanou trubičkou po obvodu kolečka. Dopečte při 170 °C. Vychlazené polotovary ocukrujte a střed vyplňte Extra džemem Hamé.
Postup na třené linecké těsto:
Máslo nahřejte na 25 °C (na kašičku). Mouku si nahřejte ve vyhřáté a vypnuté troubě. Šlehejte s cukrem moučkou do hladkého krému. Přidejte žloutek, citrónovou kůru a vanilkový cukr. Nakonec ručně přisypejte nahřátou mouku na 25 °C. Těsto si naplňte do sáčku s řezanou trubičkou a stříkejte na předpečená kolečka.
 
 
230g - hladká mouka
70g - cukr moučka
3g - Vanilkový cukr Vitana
150g - máslo
½ks - vejce
¼ lžička - Citronová kůra Vitana
1g - Kypřící prášek Vitana
ks - Meruňkový Extra džem Hamé
225g - hladká mouka
60g - cukr moučka
1ks - Vanilkový cukr VItana
190g - máslo
2ks - žloutek
2g - Citronová kůra Vitana
příprava - 40
vaření - 20
Kategorie Cukroví
Uvařila TerezaLavičková

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account