Cuketová polévka

Vytisknout recept
Před pár dny jsem obdržela od rodičů větší počet cuket ze zahrádky a tak jsem krom osvědčených receptů vyzkoušela i cuketovou polévku. Velmi nám zachutnala a tak se jdu o recept na její přípravu podělit.
Nejprve si očistíme a pokrájíme cibuli na menší kostičky a spolu s 2-3 pokrájenými stroužky česneku jí dáme restovat na kousek másla. Omyjeme cukety, pokud jsou hodně vyzrálé, tak odstraníme semena, jinak pokrájíme na větší kostky a po chvíli přidáme k cibuli, zlehka osolíme a restujeme. Očistíme a pokrájíme si brambory, také na menší kostičky a přidáme k cuketě.
Dodáme koření - já dala sůl, trošku pepře, polévkovou Podravku a majoránku. Zalijeme vroucí vodou tak, aby byla zelenina potopená, ale ne více, abychom polévku poté neměli moc řídkou.
Přiklopíme pokličkou a vaříme do změnknutí. Poté směs rozmixujeme do hladka a přilijeme cca 1,5 dcl smetany. Na závěr přidáme čertstvé bylinky - pažitku či kadeřavou petrželku. Podávat můžeme s chlebovými krutonky či jen tak samotné. Přeji dobrou chuť.
1-2ks - cuketa, dle velikosti a počtu strávníků
3-4ks - brambory střední
1,5dcl - smetana
ks - sůl, pepř, polévkové koření, majoránka
ks - pažitka, petrželka
ks - cibule, česnek a kousek másla do základu polévky
příprava - 15
vaření - 30
Kategorie Polévka
Uvařila Jaroslava Korpášová

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account