121

Aktuální situace by se neměla podceňovat, to je jisté. Chránit se a respektovat pravidla je teď více než důležité.
Na co bychom neměli zapomínat, že život jde dál, je potřeba se aklimatizovat v těchto podmínkách a rozproudit život především v našich srdcích. Zažehnout onu živelnou jiskru u sebe sama, což nám všem pomůže překonat pocity strachu a paniky.
Znáte to, kam směřuje pozornost, to roste. Tak se pokusme ~ v rámci možností ~ směřovat pozornost na to, co je dobré, co nám teď pomáhá a jak se celosvětová situace zlepšuje. Vím, všude se hlásí počty nakažených, nedostatek roušek, unavení lidé v první linii. Vím to, informace sleduji. Ale nabízí se i jiný úhel pohledu. Lidé se spojují a vzájemně si pomáhají. Jednotlivé státy zajišťují ochranu nejen vlastních občanů, ale probíhá zde i vzájemná podpora jiných zemí. Celkově se vše zpomalilo a máme čas se věnovat sami sobě, partnerům, dětem a vůbec poznáváme, jak nám jsou cenní všichni, které kolem sebe máme. Uvědomujeme si, jak je důležité nebrat vše jako plně automatické.
Opět je to o naprosto svobodné volbě každého z nás, jak se k tomu postaví. Hledat a nimrat se v tom, jak se kdo zachoval a nezachoval, je v tuto chvíli bezpředmětné. Po boji je každý generál. V těchto situacích vyplouvají skutečné charaktery. Celkové dění aktivuje jeden z nejsilnějších lidských strachů, a tím je strach ze smrti. Každý se určitým způsobem bojíme, v tom jsme také společně. Ovšem každý máme tento strach různě zpracovaný. Smrt je součást života stejně jako narození. A k tomu jsme teď kolektivním děním vedeni … ke zrození. Rodí se nové paradigma.
Nikomu není ani teď zakázáno dále si plnit sny. Já si teď třeba jeden plním, tvořím si zeleninovou zahrádku – hrách, ředkvičky, jahody atd. Kdyby mi někdo před několika lety toto řekl, hlava by mi to nebrala. *smile*
Život jde dál, proto přivítejme novou dobu s větším respektem a flexibilitou. Všude bude čisto, příroda a zahrady budou krásně barevné a v rodinách jasno. Také se těšíte? Já ano.
Držte se a opatrujte se v těchto náročných dnech.
*heart*
Přeji krásný den všem! 
Veronika

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account