81

Tato stránka patří všem ženám, které chtějí žít svobodně a více sami se sebou a přejí si být více šťastné a více rozdávat lásku a úsměvy svým partnerům a dětem i svému okolí. Kde však vzít tolik energie a dobré nálady a naopak někde nechat své bolístky, starosti a trápení?   
 
 Ráda bych vám představila svůj podnikatelský nápad, jde o setkání žen na místě, kde získají to, co právě potřebují: vypovídat se z toho co je trápí, slyšet to co nyní potřebují slyšet od druhých žen, ať už jejich životní příběh nebo podobné trápení a vědět, že v tom nejsou sami nebo radu, kterou potřebují nebo pochvalu za to, co v jejich okolí, každý bere za samozřejmost nebo veselé historky nebo jen tak být s jinými ženami a poslouchat co si říkají a přitom si odpočinout nebo mít možnost, pokud mají chuť, udělat si něco pro radost na co budou mít vysněný klid – zažijí pocit být šťastnou ženou!!!
                       
Začnu tím, co mě k tomu vedlo a proč? Důležitý byl okamžik, kdy jsem se zamyslela sama nad sebou, jestli se cítím šťastná doma s mojí báječnou rodinou ve chvíli, kdy chci mít čas jenom sama pro sebe. Asi ten pocit znáte také, když máte chuť jít něco dělat pro radost (malovat si nebo vyšívat si nebo ušít si něco nového nebo aranžovat květiny nebo jít vyrábět něco hezkého z proutků, ze dřeva, z modelíny, z hlíny, z provázků, z papíru, z drátků …….a další co vás napadne) nebo jen tak si odpočinout při nic nedělání a mooooc si přejete mít na to klid – myslím úplný klid (vypnout od myšlenek nad povinnostmi vůči rodině i práci) a jen se bavit tím co děláte a také s kým to chcete dělat.
Jsem ráda sama, ale zároveň mám asi jako každá žena potřebu s nějakou ženou něco sdílet. Mít někoho s kým si ve svém volném čase můžu popovídat. Abych vám to, co tím doopravdy myslím, dokázala lépe vysvětlit, použiju na začátek tuto „chytrou“ větičku, kterou jsem někdy od někoho slyšela: Říká se, že do našeho života chodí ve správný čas a se správnými lidmi a na správném místě to, co v tu danou chvíli potřebujeme uvidět nebo pochopit nebo, a u nás žen je to obzvlášť důležité, to co potřebujeme cítit. Stalo se to i mě a jsem za tuto novou zkušenost moc ráda, protože je přesně šitá na míru a myslím si, že mi pomůže lépe vám vysvětlit, o co mi jde:
 

–          Nedělní příběh: Jela jsem s dětmi do krytého bazénu do Pardubic. Byla jsem už v bazénu cca 5 minut a všimla jsem si paní, která šla ke stejné plavecké dráze, kde jsem byla já s dětmi (děti jsou větší a hrály si v tu chvíli na jiném konci bazénu a já byla sama). Když tato paní scházela po schůdkách do vody, tvářila se stejně jako já před 5 minutami, když jsem i já dělala to samé jako ona a proto mi to přišlo vtipné, tak jsem se usmála a ona si toho všimla a jen pronesla: „ta voda je ale studená“ a já na to: „ to abychom plavaly a nestály „ a obě jsme se upřímně zasmály. Pak jsme obě dvě vedle sebe plavaly celých 40 minut a jen si povídaly o všem možném, co nás napadlo a že těch témat bylo opravdu dost!!! Během této společné „ plavby“ mě potěšila její upřímná věta:  „Jsem ráda, že jsem Vás potkala, Vy mě nabíjíte“ Jde o to, že paní byla v bazénu už 3,5 hodiny (to byla s dětmi a manželem a až nyní se na ni dostala řada) a ve chvíli, kdy mě potkala, byla už hodně unavená a přitom si chtěla ještě sama zaplavat v bazénu, proto, aby měla dobrý pocit, že udělala něco pro sebe a svoji váhu, kterou si hlídala (jak jsem se od ní během našeho rozhovoru dozvěděla). Potěšilo jí, že po 40 minutách našeho společného zážitku (a musím říci, že bylo úžasné, jak těch 40 minut bylo zábavných jak pro mě tak i pro ni a jak nám to oběma rychle uteklo), kdy se podívala na manžela sedícího celý čas na okraji bazénu a který s prosbou v očích, ať už jde, ji donutil odejít (myšleno v dobrém) a ona se ještě stačila podívat na své digitální měřící hodinky a oznámila mi hrdě a s úsměvem: „Máme za sebou 1400 m a 420 KJ jsme spálily při plavání, to je úžasný.“
 
A to je to, co jsem potřebovala zažít a Vám napsat. O to mi právě jde, umožnit setkání více žen, které se zatím neznají, které chtějí společnost někoho, kdo pro ně není okoukaný a oposlouchaný, a nechtějí čekat na dovolenou nebo na náhodné setkání nebo na týdenní seminář nebo víkendový seminář nebo konferenci jednou za rok, ale chtějí tento zážitek pravidelně jednou za týden nebo za 14 dní nebo jednou za měsíc. Ještě bych k tomu dodala: „Asi to také znáte ten pocit, že už dopředu víte, co uslyšíte nebo jakou reakci uvidíte u svých blízkých nebo kamarádek, protože je už znáte a nedokáží Vás ničím překvapit.“ Prostě už tam není ten náboj pro Vás, jako u někoho nového s kým si sednete. A navíc se mi líbí, že při tom setkání mohou mít ženy dvojí radost: Jednu – z nových tváří, s tím spojené sdílení nových životních příběhů, nápadů, inspirace na cokoli a od kohokoli kdo se rád „pochlubí“, též dostat odpovědi na svoje otázky, které je mohou trápit nebo s nimi potřebují pomoci (týkajících se třeba vztahů nebo výchovy dětí nebo práce nebo vlastního já) od těch zkušenějších žen a dalších a dalších témat, které nás ženy zajímají.
                                                                                                                                          Druhou – z toho co během setkání s jinými ženami udělají sami sobě pro radost třeba něco namalují, udělají si album, na které neměli čas nebo doma klid, vyrobí si novou věc nebo ozdobu, ušijí si něco nového (co si sami přivezou podle jejich představ ) …….. a tak dále.
Na závěr bych se chtěla zastavit u slova klid – úplný klid jak jsem použila v prvním odstavci. K tomu bych Vám chtěla opět psát o své vlastní zkušenosti: Jak si doma naplno užít ten čas pro sebe?
–          Moje zkušenost: Někdy se mi přihodilo, když jsem se chtěla věnovat sama sobě a dělat to co mě baví, že se objevily děti nebo manžel a chtěli ode mne pomoci najít něco, co právě hledají nebo se na něco zeptat co nevěděli a teď hned to nutně potřebovali vědět nebo něco plánovali a chtěli slyšet můj názor (to mě potěšilo) nebo se mnou chtěli něco řešit ……. určitě přijdete také na podobné situace, které jste sami zažily se svou rodinou. Co ale s tím? Bylo to pro mě dilema, kdy jim říci ne a kdy jim vyhovět a zapojit se. Upřímně nechtěla jsem volit mezi mnou a jimi. Vadily mi mé pocity, které vzápětí přišly: zklamání, že to zas úplně nevyšlo podle mých představ, výčitky, že jsem jim mohla pomoci nebo naopak, že jsem jim pomohla, vztek na sebe, že jsem zase ustoupila nebo na rodinu, proč to nemohlo počkat a tak dále……. Prostě a jednoduše řečeno: „ Začala jsem dělat něco doma pro radost, abych byla já šťastná a usměvavá na ty co mám ráda a skončilo to úplně jinak, než jsem si přála.“
Došlo mi, že potřebuju něco změnit, aby se tyto situace stále neopakovaly. Znáte definici šílenství? Děláte úplně stejné věci a čekáte jiný výsledek.
Přišla jsem díky tomu, na to, že místo, které vyberu pro sebe, je opravdu důležité, abych si dopřála klid – úplný klid na to co mám ráda. Být někde v prostředí, kde Vás nikdo (rodina, sousedé i známí, od kterých si chcete na chvilku odpočinout) nemůže vyrušit, protože to prostě nejde. Jste na místě, které je nové a je mimo Váš domov.  A protože je nové a neznámé, nevyvolá ve Vás ten známí pocit – být ve střehu, abych na něco nezapomněla, co ještě musím udělat nebo čekat se „strachem“, kdo se objeví s nějakou prosbou o pomoc. Řekla bych, že u nás žen je důležité cítit to bezpečí, klid a jistotu, že teď můžu dělat cokoli, co chci – svoboda. To místo já mám a jsem za něj vděčná. Tam je to jiné jak pro mě tak i pro moji rodinu. Jde o přistavěný malý a útulný domek v zahradě s výhledem do přírody mimo obytnou část rodinného domu. A to je to místo, které jsem pro vás vybrala, kde se vše o čem píšu, dá uskutečnit. Za krásného slunného počasí je zahrada jen pro nás a na co chci ještě upozornit, že je to místo, kde je klid a soukromí a krásná příroda, kterou já vnímám jako základ pro odpočinek a zdroj energie.
Takových míst by mělo být tolik, aby je mohlo navštívit co nejvíce žen z celé ČR i na celém světě!!!
 
Vše co jsem chtěla napsat jsem již napsala a jen dodám, že já na tomto krásném místě budu vždy pro vás v domluveném čase, který ráda s vámi budu sdílet.
 
–          Jméno: Dagmar Dontová
–          Kontakt : 777 199 181
–          Email: dasa.dontova@seznam.cz
–          Cena: 50,- Kč za hodinu
–          Celkem počet osob: 5
 
 
Na úplný závěr přikládám obrázek, který mě oslovil – rozdíl mezi ženami a jejich vyjádření emocí – některé ženy se umí bavit a jsou svobodné kdekoliv, kde chtějí a jak chtějí a některé ženy to jenom ještě neumí (umět naplno žít)!!!


©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account