Proč? Staly jste se matkami, máte dítě, je to super, ale to neznamená, že vše se musí točit zákonitě jen kolem domácnosti, vaření, uklízení, krmení, přebalování, utírání atd…to pak není žádná pořádná dovolená. Nezapomínejte na sebe a čas na mateřské/rodičovské dovolené věnujte také práci na sobě samé.
Pokud se totiž zamknete jen do své mateřské role a tři roky jste maminkou bez dalších zájmů, pak se ocitáte tak trošku v sociální izolaci a zákonitě se pak ptáte: „Co mám tomu trhu práce nabídnout? Vždyť jsem JENOM matka, vždyť NIC neznamenám“. Přesně tyto věty se často vyskytují v myslích žen-matek, které na mateřské dovolené ztrácí své sebevědomí. Ženy si pak často nevěří a neví jasně, zda a co pro zaměstnavatele znamenají.
Znamenáte, milé ženy a znamenáte mnoho. Jen si musíte najít čas na sebe, abyste si to vůbec mohly uvědomit a zamyslet se nad sebou. A musíte tomu samy věřit tak, aby tomu věřili i zaměstnavatelé.
Jsem přesvědčená o tom, že každá žena má svoji cenu a každá může být přínosem pro naši společnost. Hlavně však jsem přesvědčená o tom, že by každá žena měla myslet na sebe a měla by se mít ráda taková, jaká je.
Pokud tedy stojíte ve svém životě na křižovatce a cítíte, že potřebujete RESTART, pak vězte, že mateřská a rodičovská dovolená je pro restart ideální. Berte mateřskou a rodičovskou dovolenou jako odrazový můstek, jako příležitost a čas pro sebe, pro networking, pro svůj osobní rozvoj, pro nalezení své vnitřní motivace, pro zodpovězení si klíčových otázek (Kdo jsem, CO chci, KAM jdu, CO mě baví, V ČEM se chci rozvíjet, KDE chci být užitečná…).
Myslete na to, že „není čas ztrácet čas“, a ani se nenadějete a rodičovská dovolená končí. Proto je třeba hned od začátku využívat tento čas pro přemýšlení o sobě, o svých plánech, cílech. Času, který trávíte na rodičovské dovolené s dětmi využijte na maximum a doplňte si své znalosti, dovednosti, pracujte na svém dalším osobním rozvoji. Pokud potřebujete dopilovat angličtinu, zlepšit se v komunikaci, naučit se tvořit webové stránky, psát blogy na témata, která vás baví – začněte teď hned a nečekejte na AŽ.
Vzkaz pro vás:

Uvědomte si, že všechno začíná uvnitř vás a že VY JSTE TA ZMĚNA
Nečekejte na „AŽ“ a nečekejte na lepší okamžik, protože ten nemusí nikdy přijít
Pěstujte si zdravé pozitivní sobectví – mějte se rády, pracujte na sobě, rozvíjejte se a myslete na to, že když budete šťastné a spokojené vy – budou šťastné a spokojené taky vaše rodiny – takže BÝT šťastná = povinnost!
Uvědomte si, že každá z vás jste originál a každá jste jedinečná a že mateřství přináší obrovské výhody: máte jasně dané priority a jste efektivní
Berte mateřskou a rodičovskou dovolenou jako příležitost a zrestartujte se!

 
Kačka
 
Pozn: Blog je z připravovaného e-booku pro ženy: Matky, nedržte se zpátky! 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account