99
20170119_113601 Obrázky kohoutů mám z čínského kalendáře, který jsem dostala od dodavatele z Číny jako dárek.

Číňané slaví příchod nového roku velice intenzívně. Cestují za svými rodinami a to znamená, že se prodá přes 235 milionů vlakových jízdenek. To by si každý Čech vč. dětí a seniorů musel koupit těch jízdenek 23,5. Nevím jak často jezdíte vlakem Vy, ale já vůbec, takže netuším, kdo by to za mě doháněl. Drtivá většina firem v Číně má týden před a týden po čínském Novém roce zavřeno – prostě nefungují.
Číňané berou své tradice velice vážně a oslavy příchodu Nového roku jsou pro ně jedny z nejdůležitějších – kromě obrovských výprodejů ke dni „Singles“, tedy lidí bez partnera, který je ve stejný den jako náš Martin – 11.11.
U nás máme dvanáct znamení zvěrokruhu. V Číně mají dvanáct zvířat zvířetníku. Legenda říká, že než Buddha opustil Zemi, pozval všechna zvířata k sobě, aby se s ním přišla rozloučit. Přišlo jich pouze dvanáct a to v tomto pořadí – krysa (myš), buvol, tygr, králík, drak, had, kůň, ovce, opice, kohout, pes a vepř.
Čínský kalendář se řídí Lunou – Měsícem a jeho počátek se datuje od roku 2637 př.n.l. Čínský kalendář počítá cykly, kdy jeden celý cyklus trvá šedesát let. Každý rok je „pod vládou“ jiného zvířete. Máme dvanáct zvířat tzn., že každé zvíře se v jednom cyklu objeví pětkrát. Proč?
Pět je prvků systému energetických vlivů – voda, dřevo, oheň, země a kov. Takže každý prvek ovlivní za šedesát let každé zvíře právě jednou. V roce 2016 byl rok ohnivé opice, letos nastává ROK OHNIVÉHO KOHOUTA. V roce 2018 přijde rok zemského psa atd. Prvky se opakuje vždy dvakrát po sobě neboť střídají své energetické póly yang a yin, zvířata se střídají vždy po roce.
20170119_113438
Jaký je člověk narozený v roce kohouta?

Jsem zde, připraven uvádět nový den a oznamovat jeho odchod.
Prosperuji a mám úspěch díky své strojové přesnosti.
Ve svém nikdy nekončícím hledání dokonalosti dohlížím,
aby věci zůstávaly na svém místě.
Jsem přesný v plnění úkolů, vždy bdělý a pozorný správce.
Vyhledávám pořádek a řád.
Představuji absolutní věrnost, spolehlivost a oddanost.
JÁ JSEM KOHOUT

 
Kohout-člověk může být jedním ze dvou typů – hovorný (až moc) a dávající se na odiv nebo nemluvný vážný pozorovatel. Mezi kohoutovi skvělé vlastnosti patří chytrost, rafinovanost, mazanost, pořádku milovnost, přesnost, ukázněnost, rozhodnost, čestnost, energičnost, upřímnost, ale také vznětlivost a agilnost.
Miluje argumentace a diskuse, bude vždy bránit svoji pravdu. Je to velice vytrvalý tvrdý soupeř ve sporu. Neumí být diplomatem a brát ohled na city druhých.
Je skvělý správce a umí naprosto perfektně hospodařit s penězi. Potřebujete-li pomoci dát své finance do pořádku, určitě se obraťte na kohouta. Co se rodiny týče, je velkorysý, ale jinak od něj nečekejte nic zdarma.
Miluje chválu a obdiv, je to neúnavný dříč a pracovník, ale zadarmo mu do klína nic nespadne. Svých snů a ambicí však dosahuje zcela obyčejným způsobem. Ovšem může se stát, že svoji energii a vůli zaměří nesprávným směrem nebo se pustí do nezvládnutelných úkolů. Peníze však dokáže získat v jakékoliv situaci a místě.
I přes veškerou svoji samolibost vždy vše dělá upřímně se snahou pomoci jiným a s dobrým úmyslem.
20170119_113520
Rok ohnivého kohouta
A co tedy můžeme od roku 2017 čekat a na co se máme připravit?
Dejte si pozor na nesmyslné plány a přílišné plýtvání energií a hýřivost. Určitě si neplánujte snadné zbohatnutí – v roce kohouta musíte pro minimální úspěch a zisk vynaložit maximální úsilí. Nepouštějte se do riskantních projektů, mohli byste se velice zklamat.
Na druhou stranu váhy zůstanou vyrovnány, protože správcovské a hospodářské kvality kohouta Vás nenechají strádat. Nemiřte však příliš vysoko a nezabývejte se příliš detaily, mějte spíše celkový přehled.
Kohout je svojí podstatou hádavé zvíře, proto se může stát, že se snadno stanete součástí konfliktu. Umí si ale na svém dvorečku zjednat pořádek, a proto se vše vždy vyřeší. Z jednoduchých věcí se mohou stát věci složité.
I tak ale bude rok kohouta optimistický. Kohout nepřichází s prázdnýma rukama a proto bude tento rok hospodářsky soběstačný. Hladovět nebudeme. Možná budeme mít nervy na pochodu, ale kapsy prázdné nebudou.
Pečlivě zvažujte svá rozhodnutí a než se pro něco zásadního rozhodnete, pečlivě si vše promyslete a zvažte.
V tomto roce, který je ovlivněný prvkem ohně ve fázi yin, už pomalu začíná jeho žár odeznívat. Nic už nebude tak horké, jak se to upeklo, emoce budou pomalu vychládat.
Rok 2017 jako nový začátek
Ve FengShui se používají čísla Ming Kwa (osobní čísla), která nám pomáhají určit osobní příznivé a nepříznivé směry (kterým směrem usedat při práci, k jídelnímu stolu, nebo kterým směrem mít postavenou postel, aby se nám dobře spalo a nabíjeli jsme se energií a cítili se odpočatí). Pomáhají nám pochopit chování jednotlivce v hrubém kontextu, lze podle nich určit příznivý směr pro cestování a stěhování.
Pro nás je nyní ale důležité, že podle čísla Ming Kwa lze vytvořit roční předzvěsti a to obecně pro roky jako takové nebo pro konkrétního člověka.
Rok 2017 má své osobní číslo – číslo Ming Kwa – 1. Jednička patří prvku VODA. Pro roční předzvěsti se používá technika Letící hvězdy. Máme devět hvězd ( 7 hvězd Velkého vozu + dva strážci) a devět „paláců“ Lo Shu. Každá hvězda má svůj charakter.
LoShu 2017
Hvězda 1 je obecně příznivá hvězda. Přináší hojnost, ale její charakteristika je mnohem rozsáhlejší. Vystihnout jí můžeme výrazy hlubina, osamění – ve smyslu vztahu k sobě samému, sebepoznání, citlivost, plynulost – nechat věci plynout, utajení, neviditelné kroky, chlad a strach, introvert, odpouštění, cestování, učení se a vydělání peněz. Z toho je patrné, že je ovlivněna živlem vody.
My se nyní nacházíme v tzv. periodě 8. To je časový úsek, který trvá v letech 2004-2024. Tato kombinace čísla hvězdy roku a aktuální periody znamená výhodnou kombinaci pro hojnost a kariéru. Je ale dobré vybírat si uvážlivě partnera pro podnikání.
S prvkem vody souvisí orgány v těle – ledviny, močový měchýř, krev a smysl sluchu. Proto je třeba si v tomto roce dávat obzvláště pozor na prochladnutí a orgány, které mají při prochladnutí potíže – ledviny, močový měchýř, ale také pohlavní orgány a sluch.
Jednička je symbolem počátku, jednoty, soustředění, píle, nezávislosti, samostatnosti, odloučenosti a aktivity.
 
PF 2017
Vidíte, jak se vše prolíná a vzájemně spolu souvisí? Rok 2017 budu obecně rokem příznivým, rokem nových začátků, nalézání sebe sama, odpuštění a nových aktivit. A také bude rokem hojnosti. Užijte si ho naplno. Je to rok, který mám může mnohé dát.
Krásný den. Vnímejte svůj prostor.
 Vaše Tereza

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account