Poměrně často se stále setkávám s tím, že mnoho lidí neumí odpovědět sami sobě na otázku Kdo jsem? A mnoho z těchto lidí sami sebe skutečně stále hledají.
Na dnešní den jsem připravila pár bodů, díky kterým bychom si mohli všichni začít uvědomovat, kým jsme, kam směřujeme a co nás vlastně naplňuje?

Vím, kdo jsem – Sledujme sami sebe tak, jako bychom se na sebe dívali odněkud z venku. Koukejme sami do sebe, do svého vlastního nitra a tímto se můžeme přiblížit ke zjištění, kým jsme a kam směřujeme.
Vnímejme sami sebe a své vlastní potřeby – Zeptejme se sami sebe – Co se mi líbí? Co mne naplňuje? Jak se v situacích v mém životě cítím? Umím projevit své emoce?Naše emoce nám umí napovědět, kým doopravdy jsme. Důležité je také odhodit všechny naše strachy s neúspěchu a začněme se věnovat našim skutečným potřebám.
Naplnění potřeb – Nezapomínejme na naše vlastní potřeby a začněme je naplňovat. K jejich naplnění máme mnoho způsobů a na nás samotných je, abychom pro sebe našli ten správný způsob, který nám bude fungovat J
Důležité je věnovat se sami sobě ještě více než doposud. Denně si na sebe vyčleňme krátkou chvilku a nezapomínejme dělat radost sami sobě.
Buďme sami sebou. Nepřetvářejme sami sebe v někoho jiného – naše vnitřní já nemůže být nikým jiným a ani nemůže fungovat, pokud se budeme snažit být někým jiným, než ve skutečnosti jsme. Buďme přesně tím kým jsme uvnitř a chovejme se přirozeně. Nebojme se ani říkat to, co si myslíme a cítíme – je třeba být i připraven na to, že v tomto případě je těžké unést zpětnou vazbu od našeho okolí. Pokud ale děláme to nejlepší, co umíme, je jen otázkou času, kdy to okolí přijme.
Oblíkejme se přesně do toho oblečení, v kterém se cítíme dobře. Každý z nás nejlépe ví, v čem se cítí dobře. Projděme si svůj vlastní šatník a u každého kousku oblečení si uvědomme, jak se v daném kousku oblečení cítíme a zda ho vůbec unosíme. Pokud jsme s některým z kousků přestali souznit, pryč s tím.
Tento bod je hlavně pro ženy – respektujme svůj cyklus a přestaňme ho potlačovat. Pokud se přijmeme i s menstruačním cyklem a s fázemi, které k němu patří, můžeme se cítit skvěle i během svých dnů.

Pokud všechny body začneme praktikovat ve svém životě, začneme tak sami sebe vnímat úplně jinak.
Jednoduše – začněme se mít rádi, odhoďme všechny masky přetvářky a začněme se chovat přirozeně.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account