Dubnový úplněk je o přijímání! Považte – a ve velikonočním týdnu.
Úplněk ve Vahách – výzva ke zvážení, výzva k rovnováze.
V těchto dnech zvažte všechno dvakrát: dvakrát měř, jednou řež!
Tak dobrá: co potřebujete v těchto dnech zvážit? Jaká je aktuální situace vašeho života? Jednoduše si ji sami pro sebe pojmenujte, popište, pravdivě. Však to nikdo nemusí číst.
Měsíc ve Vahách nám radí, abychom se nerozčilovali nad ničím, což se vždy nedaří, a tak alespoň v den úplňku zkuste vědomě držet předvelikonoční půst od vzteku, rozčilování, nadávání, stěžování si, naříkání.
Alespoň jeden den. I když ideální by bylo stále – a když by to bylo stále, pak byste vlastně po krátkém čase museli říci, protože byste to prostě pocítili – že jste šťastni. To by bylo, co?
No, a tomu nás měsíc ve Vahách přiučuje – zkusit to alespoň jeden, dva dny v měsíci. Ať se děje co se děje, řekněte si, že jeden den to přeci zvládnete a ponecháte svoje těžkosti a starosti vesmíru.
Ano, vesmíru, Bohu laskavému. Umíte si představit, jakou z tohoto vašeho jednoho dne bude mít Bůh a celý vesmír radost? A vy? A všichni okolo vás?
No? A když se vám to podaří jeden den, co by se to nepodařilo i jindy, viďte?
V těchto dnech proudí okolo více než kdy jindy harmonické energie, vyrovnané, vyvážené, takže každá negativita, projevená či neprojevená, to je jedno, projevená byť třeba jen ve skrývaném pocitu, by mohla tuhle rovnováhu narušit.  A to není potřeba. Nikomu. Ani vám.
 
„Jste-li na pochybách, říkejte pravdu.“ (Mark Twain)
Chcete-li si v meditaci nebo v jakémkoliv rituálu přičarovat něco dobrého a lepšího, pak meditace a rituály v tomto úplňku otevírají magické brány k přirozené moudrosti (což je jinými slovy vnitřní rovnováha navenek projevená), ke zdravé odvaze (což souvisí s klidnou a vyrovnanou rozhodností, vlastně se sebevědomím).
Jak vstoupit?
Při úplňkovém rituálu můžete požádat vesmír, Boha o požehnání celému vašemu životu, tedy vašemu dílu. Váš život je vaše dílo, ať si v něm hraje kdo chce, kdy chce jakoukoliv roli. Přijměte svou aktuální situaci. Teprve až přijmeme to, co je nyní, můžeme cokoliv jiného, nového vytvořit nebo změnit.
Poté požádejte o požehnání vašemu životu s prosbou o vše dobré a ještě lepší, jako o narozeninách.
Představte si, jak přicházíte k bráně plné světla, ta se před vámi otevře a vy s vděčností vstupujete a procházíte jako znovuzrození do života naplněného světlem a zázraky.
Tento úplněk je o přijímání! (Přijímání je zrovnovažující součástí každého darování, samo o sobě je to velké téma, kterému se budu věnovat hlouběji jindy.)
Pokud jste si v úvodu pojmenovali a napsali, jaká je vaše aktuální životní situace, pak ji přijměte! A ještě doplňte, co byste potřebovali. Při tomto úplňkovém rituálu požádejte o světlo a představte si, jak je váš život se všemi skutečnostmi zaléván světlem. Jak je vše to, co skutečně potřebujete více a více naplněno světlem. A představte si svůj POCIT, jaký byste měli POCIT, kdybyste věděli, že od této chvíle začne proudit více světla do vašeho života, že všechno staré a nepotřebné se proměňuje v nové a potřebné, a že vy si můžete užívat den po dni radostného pozorování nových přicházejících změn.
Pravděpodobně změny nebudou převratné, budou drobné, nenápadné, ale vy můžete vědomě a s vděčností vnímat, že se do vašeho života vlévá více a více rovnováhy, klidu a harmonie.
Věnujte chvíli času opravdu jen sobě. Nemusíte se uchylovat na dlouho nikam do ústraní, stačí cestou do práce, nebo na nákup a zpátky, anebo před usnutím. Poděkujte Bohu, vesmíru. A běžte spát s radostným pocitem, že toto, nebo cokoliv lepšího už se ve vašem životě děje. Ano, dnes se to stalo, či stane se v meditaci, v představě, ale už zítra malinkatou změnu můžete pocítit i v reálu. A kdo ví? Možná pocítíte změnu nejen malinkatou, ale třeba i docela znatelně velkou.
Dovolte si to. Můžete?
Můžete si dovolit klid a rovnováhu, s důvěrou?
Zvažte.
V tom máte naprostou svobodu.
A protože se jedná o velikonoční týden, tak jen připomínám, že kouzla a magie v tomto týdnu mají velkou moc, zejména na velkou noc, a zejména v těchto dnech je síla vnitřního klidu a rovnováhy mimořádně posilující.
Mysterium na Golgotě bylo pro každého z nás, pro celý vývoj Země, tak významné, že slovo vděčnost cítím jako by bylo absolutně nedostačující.
Ale i já dělám, co mohu, a tak vše s vděčností přijímám a vděčnost vnímám a prožívám.
I vy můžete násobit vše dobré vyslovením vděčnosti.
Já též vyslovuji vděčnost Bohu, vám i sobě – za důvěru. Ve slově vám vnímám všechny své blízké, své děti, muže, rodiče, přátele, i všechny více a méně známé i neznámé…
V těchto svátečních dnech plním své poslání mimo domov, stýská se mi, to ano, ale přijímám. Přijímám také s prosbou o požehnání všeho dobrého a ještě lepšího. A stane-li se tak, s vděčností přijmu. 
Dovolím si to, protože z mé radosti budou mít nepochybně radost i všichni blízcí i vzdálení.
I vám přeji vše dobré a stále lepší.
Buďte šťastni.
Šťastné svátky znovuzrození.
S vděčností vaše Yvell
 
Mgr. Yvetta Ellerová – terapeutka, lektorka (Light-sofie: léčení světlem, EFT, chiromancie, aromaterapie Young Living, výklad andělských karet) 
© Yvell/Light-sofie, 2017
Článek je možno šířit či kopírovat v nezměněné podobě, a s aktivním uvedením autora a odkazů.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account