Thovt je egyptský bůh moudrosti, praotec magie, astrologie a univerzálních umění. Opředen tolika tajemstvími, že se jen těžko rozeznává, co je fakt a co mýtus. TO v podstatě potvrzuje i autorka této knihy, která s Thovtem rozmlouvá a dělí se o to, co se od něj dozvěděla. Historické prameny, vykopávky, listiny, to všechno jsou jen úlomky a útržky minulosti, ze kterých lze jen těžko prokazatelně odvodit, jaká vlastně minulost lidstva skutečně byla. Všechno jsou jen logicky poskládané střípky… ano, linii to má, ale v tuhle chvíli si uvědomíte, že každá historie má mnoho podlinií, nejen tu historii psanou vítězi, ale i jiné vlivy, jiné příběhy, které zůstávají skryté, protože se po nich nezachovalo svědectví.
A tak jsem více než kdy jindy u této knihy prožívala tu zvědavost a vzrušení, které provází každého historika, který poprvé proniká neznámými krajinami. Protože co když na tomhle všem, co tady autorka předkládá jako moudrost tohoto egyptského boha, je velké zrnko pravdy? Co když to všechno je alespoň k zamyšlení. V tom světle je potom naše historické bádání a vědomosti na úrovni malého prvního leporela! Vzpomínala jsem na řadu filmů, ve kterých se kombinují již známé poznatky s těmito řekněme konspiračními teoriemi… no ano, já vím, nemusí to být vždycky pravda, ale ten základ, který je tou novou myšlenkou položen, je nesmírně vzrušující.
Lidstvo jako projekt?
To je základní otázkou celé knihy. Jsme jako lidstvo mimozemským projektem? Často se o tom v poslední době mluví a píše, a tady najdete opět několik důrazných důkazů a pojednání o tom, proč to tak může být. Dává to smysl a mne na mysl přichází znovu kniha Elizabeth Haich, Zasvěcení, která je doslova biblí původu lidstva, egyptských bohů a našeho smyslu bytí na Zemi.
Je to silná nálož, tato kniha. Někdy jsem měla pocit, že by neškodilo zjemnit překlad a ubrat na důraznosti a apelech na svobodu a probuzení, protože to ubírá váhu informacím zde řečeným, ale když si tuhle věc nadávkujete ve snesitelných dávkách, možná se k ní i rádi vrátíte. Protože tu chtě nechtě autorka dává k zamyšlení informace, jež budí neskutečné množství otázek. A které jen tak nevyženete z hlavy.
A začnete hledat filmy, dokumenty, jiné knihy…
 
Jsme udržováni v otrockém stavu?
Knihou se prolíná fakt, který nemůžeme zas až tak smést ze stolu. V jisté fázi vývoje lidstva došlo k tomu, že jsme byli odpojeni od svého božství a zůstali napůl tedy v jakési nevědomosti. Snad jen pud sebezáchovy nám zůstal.Už jen vezměte v potaz to, že čas ve vesmíru existuje jinak, či neexistuje. Dodnes nejsem schopna pochopit jakto, že čas na Zemi běží tak, jak běží…
„Nezajímá vás, proč nevnímáte jiné světy? Kdo vám v tom brání? Poznáváte odpověď za mou otázkou? To váš rozum vás obírá o vaši pravou realitu a odděluje od jiných možností. Nepátráte po pravdě, nejde pravdě na kloub, ale přenecháváte mu tak moc nad vámi a vaším tělem. Omezujete se sami tím, že dostatečně nevyužíváte sílu svého ducha a svých myšlenek – největšího potenciálu v celém vesmíru… „
V mnoha obměnách najdete v této knize apely na to, abychom se odpoutali a začali přemýšlet intuicí, abychom připustili jiné pravdy, abychom připustili to, co cítíme a vnímáme ze svého nitra. Zní to možná hrozně, ale je o takové zodpovědnosti za sebe. Nejsem si jistá, jestli tady autorka nehází hrách na zeď, protože pokud je nám tato intuice z velké části odejmuta, přerušena, tak jen těžko se k ní budeme vracet, navíc když svět kolem nás je založen na rozumu, novodobé formě otroctví a jednoduchosti, která je bezduchá. Ale zase vidíme, že mnoho lidí tuto intuici používá, a proto vznikají takovéto knihy.
Takže… stojí za to se prohrábnout historií, moudrostí boha Thovta, novými myšlenkami i vlastním  nitrem.
O autorce:
Kerstin Simoné žije i se svou rodinou nedaleko Berlína. Už jako dítě měla jasnozřivé schopnosti. Kromě psaní knih se věnuje také ochraně zvířat a pořádá praktické semináře. Kontaktu s vyššími frekvenčními úrovněmi se věnuje už dvacet pět let, přičemž s Thovtem komunikuje od roku 2003 po zásadní události ve svém životě.
Vydalo nakladatelství Anch Books, 2017, www.anch-books.eu

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account