Pokud pravidelně cvičíte, chodíte do posilovny, na jógu nebo hrajete tenis, budete chtít být stále lepší a mít dokonaleji vypracované tělo. Abyste ale měli pořád dost energie na vaše sportování a svaly se správně formovaly, je nutné se věnovat také stravě.
Profesionální i rekreační sportovci nepotřebují nijak radikálně snižovat váhu, ale i tak si musí hlídat svůj jídelníček. Kvůli dokonalejší postavě není nutné hladovět nebo pít čaje na hubnutí. Stačí přemýšlet nad tím, jak se stravujete. Důležité je, aby každodenní jídlo bylo pestré, kvalitní a samozřejmě vyvážené v poměru sacharidy, tuky a bílkoviny.
Pro efektivní sportovní výkon je důležité před cvičením doplnit sacharidy, tak aby si je tělo nebralo ze zásob ve svalech. Je možné si dát smoothie nebo ovoce či jogurt. Musíme jen dávat pozor, abychom nejedli potraviny s vyšším obsahem vlákniny, což jsou například ovesné vločky, ořechy, ale i zmiňované jablko. Vláknina totiž zpomaluje prostup sacharidů do krve.
Během celého dne a také při sportovním výkonu nesmíme zapomínat na dodržování pitného režimu. Pravidelný přísun tekutin je zásadní pro fungování všech procesů v těle. Pitný režim je nejdůležitější právě během cvičení, aby nedošlo k závrati, nevolnosti, a má svůj podstatný význam z hlediska energie. Voda nám odvádí odpadní látky z těla a zajišťuje také vstřebávání přijímaných vitamínů a minerálů.
Pokud chcete nabrat novou svalovou hmotu a ideálně i odbourat tukové zásoby, je třeba doplňovat rostlinné i živočišné bílkoviny. Bílkoviny jsou základní živinou pro svalový růst a poskytují tělu a buňkám potřebný stavební materiál.Bílkoviny by se proto měly jíst po celý den, ne nárazově. Potřebné aminokyseliny dodají rychle stravitelné bílkoviny a najdete je například v luštěninách, semínkách, drůbeži nebo rybách. Prodloužit čas, kdy tělo buduje svaly, dokážou zase pomaleji stravitelné vaječné a mléčné bílkoviny. Díky takto pestrému jídelníčku vaše tělo využije to nejlepší jak z živočišných, tak rostlinných zdrojů.
FITBODY je nový program EASYDIET, který se snaží zabezpečit potřeby současných sportovně aktivních lidí. Tento originální stravovací program je určen těm, kteří se věnují aktivnímu a pravidelnému cvičení, mají vyšší výdej energie, který potřebují pokrýt správně sestaveným jídlem, aby maximalizovali svoje úsilí. „Na tomto způsobu stravování je nejlepší, že si nemusíte lámat hlavu s přípravou obědu či večeře, EASYDIET to vyřeší za vás. Když odcházíte z domu, krabičku si vezmete s sebou a v posilovně si ji sníte,“ vysvětluje Petra Pitoňáková z EASYDIET.
FITBODY STARTER – je stravovací fitness program, který je primárně určen těm, kteří chtějí hubnout a formovat postavu a jsou zaměřeni především na vytrvalostní tréninky. Už po měsíci absolvování tohoto programu a cvičení uvidí na sobě první pozitivní výsledky. Ubude jim tuk, přibudou svaly. „Jedná se o program na jeden týden, kde je možné vyzkoušet, jak danému člověku skladba jídel sedí. Pokud po týdnu klient zjistí, že jsme naplnili jeho očekávání, a chce se do toho naplno pustit, může objednat jídlo na celý měsíc,“ dodáváPetra Pitoňáková z EASYDIET.
FITBODY BUILDER – je stravovací fitness program, který je primárně určen těm, kteří chtějí nabírat svalovou hmotu a jsou zaměřeni především na silové tréninky. I zde již po měsíci absolvování tohoto programu a cvičení na sobě klient vidí první pozitivní výsledky. BUILDER se zařazuje mezi nízkofrekvenční stravování. Jedná se jen o tři jídla denně, ale v potřebné výživové hodnotě. Poměr makroživin je 30 % sacharidy, 30 % tuky a 40 % BÍLKOVINY.
Programy se připravují ve 4 variantách: 5.000 kJ, 7.000 kJ, 9.000 kJ a 11.000 kJ.
Již více než 10 let pomáháme v EASYDIET měnit stravovací návyky a s nimi i celý životní styl našich klientů. Po rozšíření do Rakouska a Maďarska jsme se rozhodli vrátit ke kořenům jednoho z našich zakladatelů a nabídnout své služby i klientům v České republice. Každý den učíme nové a nové lidi, že stravovat se dá nejen zdravě, ale i chutně. Kvalitní strava nemusí znamenat hodiny přípravy a hubnutí může být opravdu jednoduché a pohodlné.
www.easydiet.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account