146

Není to dlouho, co jsem se cítila psychicky zle a ptala se sama sebe, proč nám stále vše vychází špatně co se financí týče. Proč i my nemůžeme mít konečně nějakou tu korunu navíc, abychom si mohli něco hezkého koupit, udělat radost tomu druhému bez toho, aniž by ta koruna chyběla jinde. Byly i dny, kdy jsem záviděla svým kamarádkám, když říkaly, kde byly na dovolené, co nového si zase koupily a tak podobně. A přitom my stále nic, jen úvěry a jejich splácení. Už mi z těch peněz šla hlava kolem, jak se říká. Z toho jsem měla neustálé bolesti hlavy a další věci, které stres doprovázejí. Pořád jsem si říkala, že je špatná doba a že na tom nejsme ještě nejhůř, protože máme kde bydlet, zdravé dítě a co jíst. Za to jsem samozřejmě moc vděčná, neberu to jako samozřejmost, ale stejně mi opakování těchto faktů nepomáhalo.
Pak to ale přišlo. Natrefila jsem na tento skvělý projekt a začla číst příspěvky vás ostatních. Ano, VAŠE příspěvky. Objevily se zde takové, které nám říkaly, že se máme naučit radovat se z maličkostí a hlavně si jich všímat. A tak jsem tím začla. Začla jsem si opravdu denně zapisovat alespoň tři věci, které mě potěšily a světe div se – ono to funguje! Je jedno, že se jedná třeba o takovou drobnost jako pusa po ránu od drahé polovičky či dítěte, úsměv cizího kolemjdoucího či poděkování jiného řidiče, kterého jsem zrovna pustila před sebe. Vždyť radost se skládá z maličkostí. A já jsem se konečně naučila si jich více všímat. Neberu v potaz pouze špatné věci, které se mi ten den přihodily, právě naopak – snažím se koncentrovat převážně na to dobré. A zatím se mi to celkem daří.
Každý den si čtu další a další články, které mě povzbuzují. Zajímají mě nové obory a hledám si o nich více informací. Učím se novému a to je to, co mě mimojiné naplňuje. 🙂 Dokonce i hlava mě přestala bolet.
Zrovna před pár dny se mi do rukou dostal velice zajímavý článek, respektive manuál. Hned na začátku se v něm píše:
Nepoznáš-li tmu, jak poznáš, co ti přináší světlo?
Nepocítíš-li bolest, jak oceníš bezbolestnost?
Nezažiješ-li hlad, jak poznáš vděčnost za jídlo?
Neprožiješ-li smutek, jak můžeš ocenit radost?
Pokud neznáme vděčnost za stávající, potřebujeme být vychováváni bolestmi.
S tímto se naprosto ztotožňuji. Někomu to přijde zcestné, proč ne, každý věci vnímáme jinak, ale mně podobné řádky otevírají oči.
Ano, naše finanční situace zatím není lepší, určitě to nějakou dobu ještě potrvá, ale já VÍM, že bude dobře. Prostě bude. 🙂
Mějte se všechny pokud možno krásně a nedovolte, aby vám déšť nebo kdokoliv jiný pokazil náladu.
Vaše Míša
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account