105

Slovo. Na počátku bylo slovo. Ač nechodím do kostela, tato pravda platí. Každý si ji vykládá po svém, ale funguje u všech stejně. 
Na tom, jaká slova volíme, záleží víc, než si uvědomujeme. Vše, co na světě existuje, co máme a co nemáme se rodí v myšlence, která je produkována slovem. Slovo vede k činu a čin vytváří skutečnost.
Vzpomeňme si na to, jak nám občas uklouzne třeba před kamarádkou: “jsem blbá, že jsem to neudělala, udělala…..”. Až to budeme chtít zase někdy říct, vzpomeňme na sílu slova a řekněme: “Jsem dobrá, jsem skvělá, jsem úžasná…..”. A my přeci opravdu jsme. Koho napadlo, že samochvála smrdí, tak by se možná měl zamyslet nad změnou směrem k pozitivnímu myšlení nebo zůstat u obligátní věty: “jsem já ale blbá….”. Je to na každém z nás, jakou cestu si vybere.
Nejtrestuhodnější je snad to, když řekneme něco negativního o dítěti. Dítě je vlastně neustále utvrzováno v tom, že není dobré, není šikovné a v tomto přesvědčení vyrůstá….
Mám občas tendenci odmítat nové myšlenky někoho jiného. Okamžitě vybuchnu: “to nejde, to je blbost, nó, to určitě….” a podobné pitomosti mi létají z pusy jak vlaštovky z hnízda. Snažím se sama se sebou pracovat a držet se rady mého dávného učitele angličtiny: “thing woman before you speak”….to byla zlatá rada, které se bohužel ne vždy držím…..ale pracuji na tom :-).
Sílu našeho slova vnímají hlavně ti, na které mluvíme. Pokud něco slíbíme a pak to nedodržíme, klesá naše důvěryhodnost. Určitě si vzpomenete na řadu příkladů z vašeho života, kdy jste nedostali to, co vám někdo slíbil. My takové být nemusíme. Aktivní přístup k životu znamená, že buď řekneme “Udělám…..a tečka” nebo “bohužel, to nemůžu…..a tečka”. Nesplněný slib je horší než jasné odmítnutí.
Chceme-li mít svůj život pevně v rukách, je třeba mít pod kontrolou naše slova.
Tak, milé dámy, držím palce nejen vám, ale i sobě a přeji vám, ať dobře volíte slova 🙂
Krásný den
Vandiik
 
 
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account