Poslední dobou si velice často uvědomuji, jak moc si vážím lidí, které mám okolo sebe a jsou mi blízcí.  Mohu s nimi sdílet, mluvit o všem, máme podobné zájmy a podnikáme spousty úžasných akcí.
   Máte také okolo sebe takové lidi?
   Mnohdy si to ani neuvědomujeme, ale máme okolo sebe opravdu spousty lidí a tak si myslíme, že jsme úžasní a oni si nás váží. Pak se ale stane něco (třeba jen to, že jednou něco potřebujeme my, máme nějaké trápení a najednou se není komu svěřit u koho hledat oporu), prostě cokoliv a najednou nikdo z nich nemá čas nebo dělají, že nás neznají. Stalo se vám to už někdy? Nebo třeba to, že vám někdo neustále vyprávěl své problémy a jak jste mu je pomohli vyřešit, najednou jako by vás neznal? Už se ani neozve.
pratelstvi
   Kdo je vaším pravým přítelem? Ten komu můžete říci vše a neodsoudí vás. Pomůže vám se postavit na nohy, když na to nemáte sílu a je vaší oporou. Když se točíte v kruhu a nevíte kudy kam, zastaví vás a pomůže vám najít cestu. Neříká, co musíte a nesmíte, ale to co můžete nebo jaké má zkušenosti on. Není někdo, kdo vám vše odkývá. Je to ten, kdo vás vyposlechne, položí rozšiřující otázky a vy sami si na svou odpověď přijdete. Je to ten, který vás podporuje ve vašich snech a nezrazuje od nich. Ten, který se raduje z vašeho úspěchu společně s vámi.
imgp4786
   Kolik takových lidí máte okolo sebe? Zapřemýšlejte nad tím. Ale také i nad tím, s kým se za každou cenu snažíte udržet vztah a máte pocit, že už si dávno nerozumíte, ale pořád vás to něco táhne k tomu to ještě zkoušet a stále vycházet vstříc, zacházet za své hranice. Zkuste zapřemýšlet, co jste do vztahu investovali a co ten druhý za poslední dobu.
   Nemluvím o tom, že teď je třeba ukončit všechny vztahy a být někým jiným. Někdy se stane, že se ve vztahu na určitou dobu vzdálíte a poté zase přijde ten čas se přiblížit a rozumět si. Mluvím o tom, že když vám nějaký vztah dlouhodobě nic nedává a jen bere. Trápíte se tím a i po tom, co spolu o této situaci mluvíte, se nic nevyřeší.
   Je třeba dát prostor i novým lidem. Pak také můžete zjistit, že tím, že jste „ztráceli čas s těmi, kteří o vás již nestáli nebo jste si neměli, co říci“. Tento čas jste mohli věnovat sobě nebo někomu novému, se kterým máte daleko více společného.  Otevřete oči a rozhlédněte se okolo sebe. Přestaňte být zaneprázdněni díky vztahům, které vám již nic nedávají. Přijměte do svého života někoho nového. Najděte vztah, který se rozvíjí, ale i vy se díky němu rozvíjíte a posunete někam dál.
imgp5424

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account