98

Majitelka nejkrásnějšího a skutečně andělského sopránu na světě, Sarah Brightman a jednoznačně nejlepší chorálová skupina světa, Gregorian, vystoupili v rámci svého evropského turné Královské vánoční gala 16. prosince 2017 v pražské Tipsport Aréně.
Jejich mimořádný vánoční koncert, v rámci něhož jedinečná anglická sopranistka se svými též světoznámými hosty okouzlili publikum, byl skutečně pohádkový 🙂
V průběhu nezapomenutelného večera, v doprovodu šestičlenné kapely a symfonického orchestru, zazněly nejen tradiční vánoční písně, ale také dobře známé melodie. Jako například “Měsíčku na nebi hlubokém…” z romantické pohádkové opery Antonína Dvořáka, z Rusalky anebo z muzikálu Fantom opery tak, jak se hrál v londýnském West Endu s originálními zpěváky Sarah Brightman a Mario Frangoulisem. Jejich úchvatný pěvecký výkon vyprodaná hala odměnila dlouhotrvajícím potleskem ve stoji a Sarah měla slzy dojetí v očích: “Děkuji, děkuji a ještě jednou děkuji. Po dlouhé době jsem zase tady, v krásné historické Praze a vaše vřelé dojetí mi opravdu vhání slzy do očí,” svěřila se publiku.
Mezi její významné hosty patřil již zmíněný Mario Fragoulis, padesátiletý řecký nadžánrový tenorista, který už se Sarah spolupracoval mnohokrát. Byl hostem jednoho z jejích amerických turné a nazpíval s ní několik duetů. Pro svět populární hudby ho objevil nejúspěšnější muzikálový producent, Sir Cameron Mackintosh, který mu svěřil roli studenta Mariuse v londýnské verzi muzikálu Bídníci. Zanedlouho mu slavný britský muzikálový čaroděj Andrew Lloyd Webber svěřil roli Raula ve Fantomově opeře. Během své pětadvacet let trvající pěvecké kariéry vydal devatenáct sólových a mimořádně úspěšných alb a nelze nezmínit jeho charitativní činnost.
Dalšími jejími významnými hosty byli Fernando Varela, sedmatřicetiletý americký crossover tenorista, který letos vydal své první album Vivere a svým zpěvem okouzlil i takové hvezdy, jakými jsou Barbra Streisand a Lionel Richie a dvacetiletý kontratenor Narcis z Rumunska, který se před sedmi lety stal historicky prvním vítězem talentové soutěže Rumunsko má talent. Čtyři roky úspěšně spolupracuje s již zmíněným německým chorálovým seskupením Gregorian, vystupuje na jejich koncertech a hostoval už na třech jejich albech.  
Diváky také uchvátila neskutečná virtuozita Alisy Sadikové, čtrnáctileté dívky z Petrohradu, která na své harfě brilantně zahrála skladbu The Fountain. Nezapomenutelné bylo i vystoupení sólistů londýnského Královského baletu, kteří předvedli to nejlepší ze světoznámého Louskáčka.
Na pódiu se postupně vystřídalo 43 umělců, včetně jedinečné Plzeňské filharmonie, která celý koncert skvěle doprovázela.
Sarah Brightman se narodila a vyrůstala v Anglii, avšak má mezinárodní rodokmen. Její prababička a babička pocházely z východní Indie, předkové jejího otce byli polští Židé. Brilantní pěvecký projev majitelky kouzelného andělského hlasu v jejím repertoáru už dlouhá léta osciluje mezi operou, muzikálem a elegantním popem. Díky tomu je také i jedinečnou nadžánrovou zpěvačkou.
“Můj tříoktávový hlas – to je dar. Když zpívám, dokáži lyrický soprán, který mi byl dán do vínku, obohatit o popové polohy. A tak se mi daří úspěšně překlenout most mezi vážnou a populární hudbou, aniž by to působilo rušivě nebo nepřirozeně. Vždycky jsem se snažila o to, aby můj hlas zněl jinak, než hlasy přetrénovaných klasických operních pěvkyň. Aby z něj byla cítit jeho přirozená barva a hlavně láska a cit. Zkrátka, aby to nebyly jenom perfektně odzpívané, ale chladné tóny,” řekla v jednom z nedávných interview Sarah.
Za svou mimořádně úspěšnou, třicetiletou kariérou již prodala 32 miliónů alb, z níchž více naž 180 jsou platinové a zlaté. Dalšími výraznými mezníky její oslnivé kariéry jsou série společných vystoupení s Andrea Bocelli Time To Say Goodbye a také zazářila v muzikálu Fantom opery, v roli Christiny, kterou její bývalý manžel, hudební skladatel Andrew Lloyd Webber, napsal přímo pro ní. 
“Byl to krásný pocit vnímat tu neskutečnou elektrizující atmosféru během celého koncertu. A také očekávání diváků mezi skladbami, co dalšího přijde. A přišlo toho opravdu hodně. Nejskvěleji jsem se asi cítil bezprostředně po skladbě Johna Lennona Happy Xmas, která celý koncert zakončila a zpívali jsi společně úplně všichni na pódiu i v hledišti. Tolik usměvavých tváří ve skutečně krásném rozpoložení se opravdu jen tak nevidí. Děkuji všem divákům, kteří koncert navštívili, za neuvěřitelnou atmosféru a podporu umělců,” řekl na závěr Miroslav Bučko, jednatel pořádající společnosti FF PRO.
S výběrem toho nejlepšího z Královské vánoční gala Sarah Brightman a Gregorian přeji všem úžasným ženám na tomto webu a také všem vzácným mužským čtenářům 🙂 klidné a pohodové vánoční svátky a do roku 2018 hlavně pevné zdraví, hodně štěstí a lásky *heart*:-)*heart*
Eva
 
Foto: Patrik Ratajský

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account