BERANI: Dobré události vás povedou vpřed
Rychlé tempo událostí bude pokračovat i v říjnu, zdá se, že co jste načali v září, to budete ještě v říjnu dotvářet, tam se ještě budou dít události i zlomového charakteru. Vaše míření vpřed je ještě urychleno tím, že mnoho záležitostí, které stály v cestě, najednou stát nebudou. Vše uvidíte jasněji, uvolní se cesty a zpoždění budou pryč. Mnoho věcí se bude dít najednou, takže tady je nevýhoda jistého zmatku, který se nejvíce dotkne vztahů. Měníte se vy… mění se ale i okolí, některé ty změny budou způsobeny tím, že s druhými lidmi to bude najednou vzhůru nohama. Domluvené neplatí, vztahy, které byly se rozpadají, nebo naopak vznikají tam, kde by to jeden nečekal. Zraněná srdce se mohou zázračně léčit, stejně jako k němu můžete velmi rychle přijít. A to právě proto, že se měníte, že se mění okolnosti vašeho života nebo se stáváte rychlejší, ráznější, rozhodnější. Proč to všechno? Beranům se v této době vyrovnává energie, tedy stávají se sami sebou, někteří mohou projít i jakýmsi samovolným přechodem do jiné životní etapy. Konečně nalezené a do praxe uvedené síly. Konec plánování a začátek činů. Anebo – plánování toho, co dlouho zrálo.
Možná těm Beranům zbydou na konci října  jen lidé, kteří to s nimi myslí vážně a rozumí jejich niterné duši. Ale nakonec – to je asi tak dobře.
 
BÝCI: Rychlé tempo podruhé…
Máte tu stejnou kartu jako Berani. Postavení se sami za sebe vezme ještě otáčku vyšší úroveň. Co jste v září zasadili, můžete začít sklízet. Zdárně uvidíte, kudy vede vaše cesta, tam vás totiž za ruku  neomylně vezme úspěch, byť by to byl třeba jen dílčí úspěch. U vás se pak mohou nepokrytě hýbat kupředu záležitosti, které finišujete, které vás zatěžují, nebo přichází pomoc ve snahách, na které se už cítíte unaveni. Spolupráce a vhodné okolnosti přijdou přesně tam, kde potřebujete, nebo kde už případně padáte únavou na ústa. Byť je to snaha osudu o to vám srovnat život, něčeho zatěžujícího vás zbavit a navést na tu správnou cestu, mnohdy to můžete cítit jako vyhození z rovnováhy, kterou jste si kdysi pracně vypracovali. Emoce jsou vyostřené, ale ty vnitřní – nebudete se asi s lidmi hádat, ani nebudete rozzuření býci, ale někde v koutku své koupelny se s večerem zahledíte z okénka ven a upustíte slzičku, proč, to budete vědět jen vy sami. Je tu takový emoční přetlak, který z váš  ždíme niterná uvědomění a čistky, nějaké poslední zbytky čehosi, vzpomínky nebo lítost nad něčím, co mělo být pevné a stabilní, ale nedopadlo to. S nedokončenými a zkrachovalými projekty to bude tento měsíc nepěkné partnerství, může to na vás všechno prostě víc dolehnout. Ale zkuste sledovat ten úspěch, kam vás vede. Ono to otočení osudu je možná i o tom, že nemáte investovat energii  někam, kde to skutečně nemá cenu. Proto ty slzy, proto ty rychlé události odvádějící vás od… neúspěchu.
 
BLÍŽENCI: Vděčnost a láska, nevděčné myšlenky utopené minulostí
Celkově vám říjen nese radost z uspokojujících výsledků a takovou mravenčí píli, která vás bude velmi bavit a i přinese kýžené ovoce, které potřebujete. Zkuste tedy měsíc co nejvíc zasvětit práci, všemu, co potřebujete dokončit, nebo začít – a v těch etapách je důležité se soustředit na práci a věnovat tomu tu energii finiše nebo rozjezdu. Vše bude korunováno náklonností k vděčnosti a lásce. Čím více takové pocity budete v říjnu v sobě živit, tím více vás oblaží a řekla bych, že až ozdraví. Nezdá se to, ale tímto přístupem můžete některé záležitosti v životě i vyřešit. Ony tak nějak zmizí, nebo vám dojde, že neproduktivním přemýšlením je prostě nevyřešíte. Měli byste si v říjná dávat pozor na myšlenky a na to, kam utápíte svou energii. Sice jste celkově vedeni k soustředěnému upínání pozornosti na věci produktivní a radostné, ale přece jen, nevděčné myšlenky a různé chaotické záležitosti na vás se valící, mohou nepříjemně rušit. Nevysilujte se ale utápěním se v nespravedlivé minulosti. I kdyby jen tento měsíc, zkuste to vydržet – výsledkem toho ukočírovaného října by pro vás měl být příjemný nadhled, úleva, radost z kvetoucí zahrady (vnitřní i vnější), doplnění energie, ale možná i nějaká ta příjemná osudová událost, která vám tohle vše ještě znásobí.
V této vděčnosti totiž vstupujete do nového životního cyklu, který vám umožní roztáhnout křídla. Nebo něco významného pochopit… a změnit svůj život.
RACI: Nabídněte si z blázince kolem, nebudete litovat
V říjnu vám do života mohou vtrhnout důležité události. Život bude požadovat okamžitou pozornost a možná také důvěru v to, že to zvládnete. Jde o dobrodružství, o události, které jsou tak moc jiné než jste zvyklí, až vás mohou svou důrazností zaskočit. Někde zapálí už dávno vyhaslou vášeň… někde se rozpomenete na staré sny, někde uvidíte své pravé já a… naplníte se nadšením. Nebo se zděsíte a tudíž se sebou začnete něco dělat. Jste postaveni tváří v tvář své citlivosti, která dostává výzvu: jak ji lze použít jednoznačně pozitivně? Co vás v životě nejvíc motivuje? Pro někoho to je úspěch, vidina úspěchu nebo sny a tužby živené dlouhé roky, nyní se mohou začít naplňovat. Pro jiného je hnacím motorem nespokojenost a tedy i on jí bude mít plnou náruč, aby se tedy pohnul z místa a šel vstříc neočekávaným příležitostem. Opravdu nelze říct, do jakých oblastí se Rakům tento fofr zobrazí a strhne je do proudu reálných událostí. Jisté je jen to, že jsou to hole – tedy nečekanosti, vášně a vše živé. Velmi živé. Všechno, co vám dává sílu – jen si to možná ještě neuvědomujete, protože pro tuhle medicínu nesaháte. Zkuste to. Nabídněte si z toho blázince kolem, který vám osud dá. Jsem si jista, že budete příjemně překvapení chutí, kterou – někde podvědomě znáte.
 
LVI: Čistý stůl a nové lásky?
Pokud si Lvi v září vyčistili stůl a probrali se trošku tím, co skutečně v životě chtějí a co nechtějí, pak si tím otevřeli prostor doslova pro zázraky v říjnu. Máte tu příjemné období pro vztahy nebo pro situace, které jsou pro vás jako dělané a přitahujete je. Pokud jste načerpali síly, pak se nyní můžete bujně rozeběhnout kupředu, pokud jste rozmysleli nové plány, je čas našlápnout k realizaci. Je to také čas, kdy se budete muset za svá přesvědčení a nové názory postavit, kdy se může stát, že proti vám bude stát silný protivník, který potřebuje vědět, že si na vás už  nemůže dovolit. Nebo naopak, spojenec, který potřebuje vědět, že to se spojenectvím myslíte vážně. S trochou klidu a víry v sebe samé můžete téměř jakoukoliv situaci v říjnu vyřešit smírně, ale největší úspěchy a zlepšení by se vám měla udát v oblasti obecné spokojenosti se svým životem. Pocit, že nyní už máte nad něčím vládu, že jste spokojení, můžete si dokonce někdy odpustit i tvrdou dřinu a praxi a jen vychutnávat pomalé zrání svých plodů nebo pomalé rozjezdy po nových cestách. Kladen je důraz na to, abyste si užívali to, co  právě děláte, protože tou plnou pozorností k sobě přitahujete ještě lepší řešení a okolnosti, kterých byste si v pilné práci s klapkami na očích nevšimli. Čas vhodný pro lásku, usmíření, odpuštění, už jen proto, že se vám ukáže, kdo to s vám myslí vážně, a kdo ne. I tady se cesty mohou scházet, ale i rozcházet – pravdivě.
PANNY: Novinky, které překvapí svou kvalitou
Říjen vám přináší uklidnění a možná i neobvyklá řešení či úlevné stavy, ve kterých sami k dobrým a novým řešením přijdete. Může se vám změnit náhled na některé věci, či se můžete odvážně pustit zcela novými směry. Není to nic nepromyšleného, možná jste nad tím uvažovali celé léto a září jen vyvrcholilo nějakou krizí. Ty krizové situace měsíce září se nám tu rozpouští, jako by se vám zúročil klid, který jste tomu všemu věnovali. Jedinou chybu, kterou můžete nyní udělat je, abyste u zjevných problémů zavírali oči. Není to třeba – vymstilo by se vám to a nyní máte obecně velmi plodný čas, kdy jste schopni přijít k velmi efektivním řešením naprosto čehokoliv. Dobré je uvědomit si ten princip podzimu a vnést ho do svého života. Něco končí, něco začíná. Zbavit se můžete zátěže, ve které jste se o něco snažili a hlavou proti zdi a neustále a neustále – a ono to nešlo. Něco, co prostě není pro vás a přes koleno to zlomit nejde. Bude velkým osvobozením to prostě nechat být. Náhle tam pak uvidíte obrovský potenciál, který jste pro tu hlavu ve zdi přehlíželi. Zkuste si udělat podobnou čistku v životě a nechat odejít to, co odejít chce… protože ta velkorysost, která tam je od osudu připravena za to opravdu stojí, byť je to v něčem jiném, než jste čekali.
VÁHY: Vzkříšení a pevná spojení
Váhy budou mít hlavní říjnové téma položení směrem do budoucnosti. Jestli už budete na něčem pečlivě pracovat a v říjnu se nezastavíte, tak radím rozhodně se nezastavovat, protože vír osudu vás vezme přesně tam, kam potřebujete. A pokud zůstáváte ve fázi plánování, vězte, že vám to půjde a to, co vás v říjnu potká a změní vám život, je opravdu životaschopné.
Dít zázraky se mohou v oblasti vztahů, dokonce lásky. Nezadané Váhy mohou někoho důležitého potkat, zadané pak mohou ve vztazích opravit nemožné a najít své lásce nový domov a odpuštění, i konflikty by se nyní měly řešit  přívětivěji. Snáze nyní uvidíte, kam se vrtnout, aby váš život byl podle vašich představ. Právě vztahy mohou procházet čistkami a kdo k vám nepatří, jednoduše odpadne, odejde. V té negativní podobě to může způsobit nejedno zlomené srdce a to hlavně tam, kde ten rozkol způsobí rozbité sny a životní směřování. Na jednu stranu je tu důraz na pravdivost svých vztahů, ale na druhé je tu i to riziko, že se dozvíte, že ten druhý to má prostě jinak. Je to měsíc rovnání představ – a kolem vás budou lidé jen s podobnými, a představy jen ty životaschopné s vámi půjdou dál.
Nečekaně se mohou oživit nápady staré, zapadané prachem a strachem, stejní lidé se vám mohou v životě zjevit. Ale všechno se bude dít proto, že osud má pocit, že vám právě tohle, co přináší, dluží.
STŘELCI: Velkorysá hojnost v dohledu
Celým říjnem se Střelcům bude prolínat velkorysá hojnost, která bude růst hlavně tam, kde si plníte nějaký svůj sen, kde pracujete na dokončení svého projektu, domova, kde pečujete s plným nasazením o rodinu nebo sami o sebe, kde se jednoduše snažíte, aby něco rostlo a byl za vámi vidět výsledek. Podpora tu přichází v podobě nečekaných událostí v podobě dobrých zpráv, posunů, náhlých vývojů, do noty padnoucích situací. Pro některé Střelce, kteří se trápí zdravotním problémem, který souvisí se zády nebo s pohybovým ústrojím, může být tento měsíc zlomem, kdy se vše pohne k lepšímu. A naopak, pokud vás začnou bolet záda nebo vám něco znemožní pohyb, je to proto, abyste se vyhnuli chybě, nepřepínali se, nebo se v tom zastaveném stavu konečně podívali kolem sebe a viděli ty výsledky, které vám osud sype. Byli vděční, nebo v klidu dodělali to, co se zároveň s touto komplikací vyvrbí k dodělání. Bude to důležité a rozhodně není náhoda, že si tento měsíc třeba hnete zády nebo zvrtnete kotník. Využijte toho, všech rozpohybovaných záležitostí, i těch, které se díky nějaké komplikaci zastaví. Vše, co tu je, je tu proto, abyste poznali výsledky i krásu běžné péče o to, o co  pečovat máte. Co je vaším úkolem.
A rozhodně se nepřepínejte nebo nejděte hlavou proti zdi, protože tady by se to velice nevyplatilo a ty ztráty by se nevyrovnaly těm malým ziskům. A možná také – choďte v říjnu včas spát, spánek je pro vás nesmírně ozdravný a regenerující i dlouhodobé hříchy na těle.
ŠTÍŘI: Zastavení a plány, které potřebují přezkoumat
Říjen může Štíry trošku zastavit. Možná tu něco nebo někdo potřebuje přenastavit navigaci a upřesnit směr. Některé záležitosti se v září změnily, i kdyby to byl jen váš vlastní pohled na věc. Obrodu bude potřebovat zejména oblast rodiny nebo citového naplnění, možná i domova jako takového – pokud tady něco nefunguje, rozhodně šlápnete na krk tomu, kdo za to může. Energie budete mít na rozdávání, i když někdy tím pravým motorem pro změny může být pocit uvíznutí, které vám už leze krkem, nebo strach z neúspěchu si selhání. Pod tím vším vřením a akcí mohou být štíří myšlenky, pocity falešného uvíznutí v negativních prognózách, což, pokud necháte příliš ovládat váš život, může vyústit v některá špatná rozhodnutí a špatné načasování.
Vždy, když tedy budete mít chuť něco přenastavit, změnit plány – vezměte si ještě čas na rozmyšlenou. Ještě se nad tím vším zamyslete. Je to spíše čas vidění toho, jaké věci jsou, co vám vadí, co by se teoreticky mohlo stát adeptem na výměnu nebo reorganizaci – ale nikoliv na nějaké velké změny, ty mtady přichází až s dalšími týdny. Nyní je důležitá ta křižovatka a mám pocit, pohled do nitra vlastního já – s kým a s čím chci dále sdílet život. Pokud se tu něco nedaří, bude to sakra znát. A pokud tu jsou tužby silnější než realita, může se veškerá pozornost nasměrovat na to, abyste právě takovou novou budoucnost vůbec mohli plánovat a uvolnili si k ní prostor.
KOZOROZI: Jiné úhly pohledu a důležitost svých jistot
Příležitosti, které přineslo září, se mohou v říjnu stát trošku temnějšími. Snad proto, že přináší nutnost praktických změn. Možná jste si to prostě jen rozmysleli. Budete-li tu trpět nerozhodností, zkuste se na vše podívat z širší perspektivy. Když tohle přijmu, jak bude můj život vypadat za deset let? A když nepřijmu, jak bude vypadat? Není nyní vhodné zkoumat krátkodobé cíle, ale pochybnosti nejlépe zažene (nebo potvrdí) právě ten dlouhý horizont pohledu. Je důležité být sám sebou – takže vše rozmyslete také s ohledem na to, jestli jste věrni svému přesvědčení. Může se tu kolem toho vašeho úspěchu, nebo čistě jen všedního dne, pohybovat nějaký ten zlodějíček, který se vás bude snažit přetáhnout na vlastní stranu a namluvit vám, že mu máte všechno dát, protože on vám to zúročí a pak vrátí. Kdepak! Tyto rány, které byste s lidmi, kterým podvědomě moc nedůvěřujte, něco na nich nesedí, by se hojily poměrně dlouho, takže je asi lépe se těmto lidským pokusům vyhnout. Vy sami musíte vědět, co chcete – a pokud si to v hlavě i srdci srovnáte, druhá polovina října vám vyjde velmi vstříc. Budete si libovat, že jste přeskákali ty překážky počátku měsíce, ať už byly jakékoliv. Je tu podpora nejen do budoucnosti, ale zdá se, že ve vašem životě se k vám může připojit i něco nebo někdo z minulosti a podpořit vás. I kdyby to byl jen hezký pocit, že si plníte sen…
VODNÁŘI: Výbušná směs pod pokličkou
V říjnu se někteří Vodnáři mohou cítit jako chyceni do pasti, kdy nic nejde tak, jak by si přáli. Mohou tu být i smírné nabídky zvenčí nebo řešení, která jsou nabízena, která i oni sami tuší, ale není tu vůle je aplikovat do života. Jako by snad někteří potřebovali něco vyplakat, s něčím se smířit, u něčeho být sami. Karta je sice o tom, že chycení do pasti je jen iluze, ale je tu spojen s nedostatkem sebevědomí nebo s událostmi, které  notně zahýbali vašim životem, milí Vodnáři. Celá první polovina října může být o tom přemýšlení, co je příčinou neuspokojivého stavu, ale pokud se budete bát jednat nebo se postavit tomu strachu či řešení tváří v tvář, tak se nic nezmění. Tady je třeba vzít trošku odvahu a třeba ještě zkusit zachránit to, co zachránit lze. Ono je to také o tom, že to třeba zvážit, jestli něco skutečně není již přežito, odžito, pryč… nefungující. Jestli neodumřela péče. Nejlepším lékařem je tady čas a tedy i to vědomí, že jednou i tohle bude v minulosti. Druhá polovina října je už lepší v tom, že tu máte po boku moudrého rádce, který vám rozklíčuje, kudy máte jít – může jít i o vlastní uvědomění a úlevu a nalezení pevných a stabilních řešení.
RYBY: Ryby ze zajetí sítí
V říjnu se Rybám vrací téma starých okovů a pout, ačkoliv jste možná už takoví rozradostnění a chcete se pustit s vervou do zbytku letošního roku, tak tady je malé pozastavení, které je ale spíše vnitřní. Něco vám zabrání, náhle vzniklé pochybnosti. Pokud tu někdo žije v nevyhovujícím prostředí, nebo s člověkem, který mu obrazně v nějaké to oblasti života  nasazuje okovy, tak se může stát, že to bude hodně skřípat, vadit a že tam mohou být i viditelné spory a hádky. Je důležité být sám sebou a pro tentokrát právě ta vaše vnitřní rebelie, to, že se chcete obhájit, bude činit problémy tam, kde byste se podle druhých měli sehnout a přizpůsobit. Jako nejrizikovější mi tady  přijde v tomto směru pracovní oblast a různé druhy praktické životní spolupráce, tedy třeba i vztahy, které jsou na tomto praktickém základě založeny. Máte šanci se prosadit, zejména, když navrhnete  něco, co povede ke zlepšení situace nejen pro vás, ale i pro toho protivníka. Nebo jednoduše jenom přenastavte své hranice tam, kde jsou probourány. Nic víc. Tam, kde  půjde o city, tam budete spíše ochotni se přizpůsobit, z lásky… ačkoliv, pokud to tak bude, stojí za úvahu, jestli to je ještě láska, ale není to spíše lpění a připoutanost. Zase jsme u těch pout. V říjnu je dobré se podívat na svůj život jinýma očima, probudit se a pozastavit se. Je čas jít dál, ale… ale ještě tu může být nutnost změnit směr nebo změnit účastníky svých zářijových plánů. Co není úplně jasné, do toho se  nepouštějte. Říjen může život částečně ztížit, ale na druhou stranu, vyčistit od zátěže, která by vás později tak jako tak táhla dolů.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account