60

Nedá mi to, abych dnes nepopsala, co jsem se nedávno dočetla. Mám před sebou knihu Joe Vitaleho, nazvanou Návod na šťastný život. V jedné kapitole autor popisuje postavičku fiktivního podivína Chipa, který je vlastně brzdící silou v nás. Neustále nás nabádá k tomu, abychom se vzdaly svých představ, vše si rozmyslely, o nic nového se nepokoušely, zkrátka abychom zůstaly tam, kde jsme, protože je to tak mnohem bezpečnější. A jak víme, není nic horšího, než tento hlas uposlechnout a zůstat ve své zóně pohodlí, zdánlivě s pocitem, že je to to nejlepší řešení. Je tomu ale skutečně tak?
Cesta k sobě vám ukazuje, že abychom se mohly cítit spokojené, potřebujeme najít samy sebe. A to vždy znamená nezůstávat v přítmí, ale vynést na světlo světa všechno, co v nás je a o čem jsme samy přesvědčené, že umíme levou zadní. 
Už Hérodotos kdysi řekl:

Je lepší pustit se odvážně do všeho, i za cenu, že v polovině případů utrpíš nezdar, než všeho se obávat a nikdy nic nezkusit.

Co ještě Vitale dodává?

Jediné, co musíme, je neuposlechnout toho zrádného Chipa v nás, i když nám sedí na rameni a trvale našeptává, ať zůstaneme tam, kde jsme. Je sice těžké neslyšet, když říká: “Nedělej to, nesvedeš to, rozmysli si to, vždyť víš, jak to dopadlo minule…” Přesto nás autor přivádí k jedinému možnému řešení – zdravému naštvání se, který Chipa spolehlivě vyžene.

Věta “drž hubu a táhni” bude tou, co Chipa umlčí. Nebude vítán, nebude zván, nebude trpěn. A kdyby snad znovu přišel a pokusil se nás shazovat a házet nám klacky pod nohy, zopakujeme mu to znovu. Ne vždy je vlídnost jedinou cestou. Někdy musíme přitvrdit. Ve svém vlastním zájmu. Takže Chipe, běž a už se nevracej. 

Každá z nás nejlépe ví, co umí a v čem by se měla pokusit vyniknout. V našich přirozených schopnostech tkví klíč k radosti a úspěchu. Tak proč si třeba z práce na zahrádce neudělat vlastní byznys? Jděte do toho, jediná správná chvíle je teď. 
Ať se vám daří!
Vaše Marcel

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account