114

“Co se stane, když je touha silnější než zdravý rozum?” 
Velice zvláštní, avšak okouzlující dílo. Působilo to na mě celé jako pohádkový příběh, kterému nechybí vítězství dobra nad pořádnou dávkou zla. Sám autor v úvodu píše, že příběh sepsal na základě svých snů, které se mu honily hlavou, když se zmítal v horečkách při prodělávané nemoci.

Hlavní hrdinkou je Aitan, holčička, která se narodí s lesklou táhlou, černou jizvou na krku, což je pekelný, ďáblův znak. Holčička má namále, chce se jí zbavit vlastní otec. Naštěstí se jí ujme Čaroděj jménem Lectus, jehož jediným přáním je vytvořit nesmrtelného člověka a nekonečný čas. Aitan pro něj představuje anděla spadlého z nebe, na něhož čekal celou věčnost. Stane se jediným člověkem, který bude znát jeho alchymistické tajemství umožňující vládnout nad životem a smrtí. Aitan díky Čarodějovi prožije pěkný plnohodnotný život a pozná i opravdovou lásku v osobě nadaného rytce kamejí Eliase.

Všechno však jednoho dne končí… Nebo ne? Víme snad, kolikátý život prožíváme, kolikrát jsme se již narodili? Jen v jiném těle, v jiné době…

“Musíš si protrpět peklo, abys poznal ráj.”

Vlastní pocit z četby: Příběh je něžný i hrůzný zároveň. Četl se mi příjemně, někdy jsem se usmívala, jindy četla s hrůzou v očích. Přeji autorovi více takových snů, i když samozřejmě bez nutnosti prodělávat zápaly plic a podobně.

Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2019 nakladatelstvím Jota. Celkem má 191 stran. Napsal Ivan Fíla. Ilustrace Kateřina Sidonová. ISBN 978-80-7565-553-0.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account