138

Žijeme ve  zrychleném světě. Děje se kolem nás spousta věcí, informací je přehršel. A mezitím se objevují krásné okamžiky, ty které bychom si chtěli uchovat v naší hlavě navždy. „Perličky“ dětí – „Mami, když jsi byla malá, žili dinosauři?“ „Ne“ „Ale když babička, tak jo, že:-)?“, okamžiky, kdy jsme se něco vnímali, prožívali, kdy jsme se potkali s přáteli… prostě ty malé korálky radostí. A je fajn mít možnost si je připomínat, mít je na paměti v „horších“ časech….

Kdysi jsem psala pravidelně blog, bylo to fajn, holky byly malé a já si tak uchovala spoustu nádherných zážitků. Postupem času však už jsem nepsala tak pravidelně, ale jen občas… a pak ještě méně, ještě méně… a najednou, když jsem chtěla texty do fotoknih (které dělám, protože ty fotky v PC  nejsou ono, miluji prostě papír:-)), tak jsem jen stěží dávala vše dohromady. A tak vznikla znovu potřeba si to někam zapisovat…

Jak a co zapisovat? Zkuste třeba:

Tematické zápisky

  • nepíšeme o všem, ale stanovíme si jedno konkrétní téma, o čem budeme psát: 

– maminky malých dětí  zapisují konkrétní pokroky potomků (to jsou ty moje deníky pro holky, jen tedy starší dcera má velmi podrobně vedené:-), mladší už sporadicky….

– pak si třeba můžeme zapisovat, jaké je počasí:-) – vážně, ač se to zdá úsměvné, dělá to spousta lidí, stačí jen nalistovat a s přehledem vám řeknou, jaké počasí bylo 12.1.2004, viď, mami:-)  

– deník toho,  jak zvládám svoje nové návyky –  nový jídelníček a hubnutí, kolik jsem toho nasportovala či cokoliv dalšího

– zápisky z poznávání nových míst – často spojené s dovolenými či studijními pobyty  

– anebo třeba erotické zážitky.-))))….výběr je prostě na nás.

 

365 vět aneb každý den jedna

    tento nápad jsem viděla v jedné pražské kavárně a přišel mi skvělý. Každý den zapsat jednu větu, která  ten den vystihuje.

    A když jsme u té 365, tak sice nápad ne do diáře, ale skvěle zápisky doplní. Projekt  365, aneb každý den jedno foto. V éře chytrých telefonu snadno realizovatelné. Já zkoušela před 6 lety a vydržela 2 roky. Stálo to za to, rádi listujeme celá rodina. Více o projektu třeba tady http://projekt365.cz.

 

Klasický deník

  • prostě si psát to, co chci:-). Co mě zaujme, napadne, co jsme dělali.  To dělám já, nejčastěji odrážky, někdy i věty, myšlenky, někdy kreslím….:-).

 

(obrázek – 365 fotky + text v pořadači:-))

 

A jak to máte se psaním deníku vy?

 

Začala jsem moudrostí pana Wericha a tak jednou i skončím. Deník nám totiž může pomáhat  udržovat oči stále svěží:-)

„Ono totiž není šedivých dnů, které bují svou všedností. To jsou jenom unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost.“ J. Werich
 
——————————-
Volně stažitelné listy na deníkové záznamy, Cestovní deník pro děti najdete u mě na https://www.facebook.com/koralkydni/ nebo www.jitkastadlerova.cz.
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account