Také jste postiženy kreativitou? Posuďte práci, kterou JANAGI dělá a pošlete jí svůj názor! 🙂
Závidíte občas lidem, kteří přicházejí pořád s nějakými nápady, tvoří a vymýšlejí neustále nové zajímavé projekty, výrobky a podobně? Nezáviďte. Ono je to do jisté míry prokletí. Tito tvůrčí a kreativitou obdaření lidé mají hlavu neustále zaplněnou myšlenkami a nutkání či potřeba pořád něco zlepšovat a tvořit nové, je pohání z jedné aktivity do druhé. Jakmile danou věc vymyslí, už mají potřebu měnit, tvořit a vylepšovat něco jiného.
Proč je kreativita problém?
Problém je v podstatě v tom, že kreativci nemají možnost si pořádně vychutnat výsledek svého nápadu. Často ho nedokážou uvést v reálný život, takže jejich nápady mizí stejně rychle, jako vznikly. Nemají prostě příslušné schopnosti či podmínky na jejich realizaci. Může jim chybět nejen zručnost manuální, ale i čas nebo finanční prostředky.
Pokud jsou schopni svůj nápad (například díky rukodělné zručnosti) zrealizovat, pak vše končí na tom, že už nemají schopnosti výsledek správně odprezentovat a zejména prodat. Takže se jim doma hromadí skvělé výrobky, kterými max. obdarují svou rodinu a blízké přátele.
Jak vidíte, mít dobré nápady nestačí. A když se kreativitou postižený člověk opakovaně dostává do situace, kdy jeho slibné nápady nedochází naplnění, není těžké začít upadat do depresí.
Proč si to všechno myslím? Protože patřím mezi postižené – jsem dle všech příznaků kreativní.
Sekám nápady, jak Baťa cvičky…
Před ¾ rokem jsem na blogu ŽENY s.r.o. začala psát o tom, že jsem se zamilovala do svého nového projektu – online office magazínu Kancelář snů, což je stručně shrnuto portál věnovaný životu v kancelářích a domácích pracovnách. Jako kreativec jsem měla navíc to štěstí, že jsem měla schopnosti zajistit jeho vytvoření a první rok existence bych označila jako úspěšný. Jistě, přála bych si, aby to bylo ještě mnohem lepší, ale člověk nemůže chtít mít všechno hned. Ovšem to není všechno.
Současně s péčí o své 2 malé děti, domácnost a novorozence v podobě online office magazínu, jsem si vymyslela ještě pár dalších „bokovek“. Například vymyšlení a z velké části i šití vlastní kolekce interiérových polštářků KS Jeans, kde kombinuji novou a recyklovanou džínovinu. Zaláskování do šití jsem umocnila nabídkou na polštářky s firemním logem či značkou na zakázku, což jsem rovnou vyzkoušela v praxi pro klienty jako vánoční dárek.
Aby toho nebylo málo, před vánoci jsem se vrhla na malovýrobu kolekce hraček z podkolenek, takže se to doma hemžilo maxižížalami, šneky a hady. Tuto fázi mého postižení kreativitou si mé děti rozhodně užívaly a pomáhali mi vycpávat hračky výplní.
Nekreativci, ještě závidíte? Tušíte už, proč mám kruhy pod očima a občas obědvám ve čtyři odpoledne?
Můj (jistě ne poslední) projekt naštěstí navázal na první zmíněný projekt a byl jím vlastní malý eshop Kancelář snů. Vrhla jsem se na něj v době, kdy média chrlily zprávy, jak je eshopů příliš mnoho a jak řada z nich zaniká. Mě to rozhodně neodradilo a po čtvrt roce se mi ho podařilo oficiálně spustit. Zní to krásně, ale obnášelo to řadu nečekaných věcí k řešení, investice a velmi cenné poznatky.
Pomoc, jsem kreativní. Potřebuji vás…
A proč já kreativec potřebuji vás ostatní? Protože všechny ty věci vymýšlím proto, aby to potěšilo ostatní, aby to jiným pomohlo… prostě k užitku všech. Potřebuji ostatní ke zpětné vazbě, jestli ty nápady, výrobky a projekty mají smysl, jestli se líbí vám. Když zjistím, že ano, budu nesmírně šťastná. Pokud zjistím, že ne, nebude trvat dlouho a vypadne ze mě zase něco nového.
A komu závidím já? Například kamarádce Martině a všem, kteří mají obchodní talent a dokáží prodat i vzduch. Zkrátka každý máme na tomhle světě nějakou roli.
My všichni kreativci vás potřebujeme. Nevzdáme to ale nikdy a budeme tvořit a vymýšlet do posledního dechu. Jsme prostě postižení kreativitou! Omlouváme se a děkujeme za pochopení. 🙂

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account