V Praze 20.února 2019
Počet podnikatelek se mezi roky 2010-2017 zvýšil o 43 %. Podíl vysokoškolsky vzdělaných podnikatelek převyšuje počet zaměstnankyň s VŠ vzděláním.Vyplývá to ze zjištění Českého statistického úřadu.
“Není bez zajímavosti, že největší rozdíl v platech je právě mezi absolventy vysokých škol. Ženy jsou tedy stále v podstatě trestány za mateřství. Nejen po dobu rodičovské dovolené, ale i po té, co se vracejí do práce. Není tedy překvapivé, že stále více žen, které investovaly své úsilí do vzdělání, hledá způsob, jak se na pracovním trhu spravedlivěji uplatnit.” Komentuje tzv. Gender Pay Gap Lenka Šťastná, prezidentka veřejně prospěšné organizace Business and Professional Women CR, která se rozdílům v odměňování žen a mužů dlouhodobě věnuje.
Podle Lenky Šťastné je dalším důležitým faktorem, proč firmy ztrácejí potenciální kvalitní zaměstnance, také úroveň firemní kultury – to jak jsou firmy schopné vyjít ženám vstříc v kvalitě komunikace nebo slaďování osobního a profesního života.
“Proto se také desátý ročník naší konference Equal Pay Day zaměří právě na firemní kulturu v době, kdy se výrazně mění hodnoty. Což také odliv vysokoškolaček do vlastního byznysu potvrzuje.” Domnívá se Lenka Šťastná. 
Konference se letos koná v pátek 29. března a mentoringový den v sobotu 30. března v  Clarion Congress Hotel Prague.  

Akce Equal Pay Day je součástí celosvětové kampaně Equal Pay Day, kterou v roce 2009 zahájila mezinárodní federace žen Business & Professional Women International, jedna z nejvlivnějších ženských organizací na světě. Kampaň upozorňuje na platovou nerovnost mezi ženami a muži. Akce podporuje ženy na všech profesních úrovních, pomáhá jim rozvíjet jejich potenciál, napomáhá růstu jejich ekonomické nezávislosti a posiluje jejich sebedůvěru, a to vše formou mentoringu, vzdělávání a networkingu.
Česká akce Equal Pay Day je  největší akcí zaměřenou na ženy. Hosty konference jsou i muži, protože jejich zapojení a podpora kolegyním a partnerkám je klíčová.
Organizující BPWCR  zdůrazňuje, že se společnost na muže a ženy nedělí, ale že se z nich skládá. Cílem akce je také ukázat, že ženská rivalita představuje spíš myšlenkový stereotyp než realitu. Dokazuje to i fakt, že na 60 mentorek – úspěšných žen zdarma poskytuje svůj čas a znalosti a ztotožňuje se s myšlenkou ženské sounáležitosti a vzájemné podpory. 
Více informací o akci Equal Pay Day získáte na www.equalpayday.cz
 

Kontakt pro média:
Marie Petrovová
607 916 333
marie.petrovova@gmail.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account