110

„Tak jsem spěchal, zlatíčko,“ řekne váš muž, když za sebou zavře dveře. Je krátce po osmé, vy jste uspaly dvouleté dítě, po těžkém dni vaření, uklízení, přemlouvaní, ať se nechá obléct, že venku je přeci krásně, přemlouvání, ať jen zkusí tu brokolici, že je opravdu výborná a další drobné starosti matek. A je krátce po osmé, vy jste si, po vyčerpávající a zdařilé snaze obléknout dítě do pyžama, vyčistit mu zuby a dovléct ho do postýlky a vysvětlit mu, že teď se spinká, otevřela víno, notebook nebo knížku a najednou se otevřou dveře. Muž. Čekající chválu, že z hospody chvátal a přišel tak brzo. Jaká radost zase knížku zavřít a jít ho vítat, ohřívat mu večeři nebo mu namazat alespoň chleba, udělat mu kafe a poslouchat, jaký měl těžký den v práci a odpovídat na dotazy ohledně toho, jestli jste s dítětem udělaly vše, co jste měly. A přitom držet úsměv na znamení radosti z toho, jak jste nadšené, že přišel tak brzo.
 
Brzo byl ale bylo okolo šesté, kdy byl čas koupat dítě, popřípadě alespoň v sedm, kdy vám napsala kamarádka, jestli nezajdete na víno a vy jste odepsala, že bohužel, protože muž není doma. Prostě kdykoli, kdy ještě dítě běhalo po bytě a potřebovalo pozornost, zatímco vy jste si už chtěla v klidu natáhnout nohy.
 
Chtělo by se říct, že je vlastně jedno, jestli přijde v půl deváté nebo o půlnoci, ale tak to není. Jestli si tedy z těchto dvou možností můžete vybrat, tak o půlnoci. Protože do té doby máte klid na sebe. A až přijde, budete spát.
 
Ovšem situace by byla jiná v případě, když by za sebou zavřel dveře a nezeptal se, co bude k večeři (a to si ráda, miláčku, že jsem přišel na večeři, a neutrácel v hospodě za jídlo?), a pak se s talířem neodporoučel k televizi do obýváků, odkud se po chvíli ozve, že by měl chuť na kafíčko, ale s mužnou odhodlaností prohlásil, že přišel brzo proto, že tak nějak tušil, že potřebujete masáž zad jako sůl, popřípadě, že půjde tedy brzo spát, když odolal tlaku kamarádů dát si další pivo, a ranní povinnosti spočívající v převlečení dítěte a udělání snídaně a dát vyprat prádlo, umýt nádobí a další ženské kratochvíle, udělá on. Protože jsem přišel brzo, miláčku.
 
V čem tedy spočívá ono sladké „už jsem doma, lásko, to jsi ráda“?
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account