136

 
Taky často slyšíte, že je důležití pozitivně myslet a nemožné se stane skutečností? A přitom se snažíte, ale mozek vám to nebere, natož aby se něco změnilo k lepšímu?
Kdysi jsem zastávala názor, že pozitivní myšlení je to nejlepší, co může člověk udělat. Bohužel to bylo spíše naivní myšlení než pozitivní. Zcela naivně jsem si myslela, že se některé věci změní. Ač jsem tomu dala velké úsilí, tak to nefungovalo. Navíc se to ve mně dost pralo, že to stejně nemůže být pravda.
Jak roky šly, tak jsem se neustále pokoušela najít hranici mezi naivním, pozitivním myšlením, negativním i odevzdaným myšlením. Hlava mi to ale pořád nebrala. Vždy jsem se někde sekla a zůstali mi jen oči pro pláč.
 

 
Někdy se ale stalo, že jsem si pomyslela nějakou myšlenku a ona se pak stala. Většinou, po pronesení této myšlenky, jsem na ni zapomněla.
Nicméně, když jsem si začala rozklíčovávat, jak se vše odehrálo, našla jsem jeden společný prvek.
Vždy, po pronesení daného přání, jsem neřešila, jak se to zrealizuje a neměla jsem žádný negativní pocit, jako že to stejně nepůjde nebo obavy, jak to jen zařídit, aby vše klaplo. Zjistila jsem, že tam byla volnost.
A ani tam nebylo žádné úsilí a ani žádné očekávání, či víra, že to tak bude. Byl tam neutrální postoj, ale na druhé straně nějaká zvláštní spokojenost. Žádné velké nadšení nebo odhodlání danou věc udělat.
A jak uběhl ještě další čas, tak jsem zjistila, že myšlenky nejsou až tak důležité. Daleko důležitější je, jaký máte pocit. A zde se mi začal otevírat úplně jiný svět. Svět bez přehnané práce, úsilí a pozitivního myšlení.
 

 
 
 
Když jsem si na nějakou myšlenku vzpomněla, tak jsem nejdříve začala vnímat, co vlastně cítím. K mému velkému překvapení jsem cítila hlavně negativní pocity.
No jo, ale co se špatným pocitem? Zjistit, že se špatně cítím, je sice další krůček k sebepoznání, ale začala mě trápit otázka, jak změnit negativní pocit na pozitivní. Postupně ke mně přicházelo hodně metod, ale nakonec úplná změna proběhla s metodou NLP – neurolingvistické programování. Vědomě jsem začala přeprogramovávat své negativní pocity, nálady a přesvědčení a připadla jsem si jak Alenka v říši divů. Vše se najednou začalo měnit k lepšímu. A hlavně bez přehnaného úsilí. A že toho bylo.
 

 
Často jsem si kladla myšlenku, jak je možné že NLP tak rychle a jednoduše pomáhá. A přišla jsem na to, že NLP vás vyladí na možnost přijímat pozitivní věci. Je to stejné, jako byste přeladili na jinou stanice, kde jsou jen hezké písničky.
Když jsem viděla, jak to vše do sebe zapadá a jak je to jednoduché, rozhodla jsem se nenechat si to pro sebe. A tak vznikl Kurz plný změn, pak hubnoucí terapie a terapie života.
Všude pomáhám lidem změnit to, co jim v životě nevyhovuje a najít pevnou půdu pod nohama. Ráda pomůžu i vám.
 
 
 
A co na to lidé, kteří už nějaký kurz absolvovali:

paní Jana:

Paní Jana ke mně přišla na seminář Jak zhubnout jednou provždy. Během 4 hodin, jsme rozklíčovaly, že je sentimentální strávník a strávník který je nesamostatný. Co se týkalo sentimentálního strávníka, tak jídlem reagovala na stres.
Pomocí změnové techniky si stres představila jako vlak. Nejdříve říkala, že jí už dávno ujel. A tak jsme vymyslely, že vlak se dá zastavit pomocí semaforu a dá se řídit ovladačem. To byl první krok.
Pak jsme řešily závislost na sladkém. Tu si nakonec zobrazila jako krabičku, do které si vždy danou potřebu na sladkém dá. Ještě jsme udělaly asi 3 další změnové terapie.
Po tomto semináři se mi paní Jana ozvala asi za 2 měsíce. V tu dobu hubla něco mezi 1 kg až 0,7 kg za jeden týden. Po dalších dvou měsících se vše ustálilo a hubne asi 0,5 kg za týden.
Na dalších setkáních jsme ještě řešily její vztah k manželovi, s kterým se rozvedla, taky vztah s dětmi, to, že není dost dobrá a taky nějaké pracovní problémy. Bylo toho opravdu dost a musím říci, že se paní Janě úplně změnil život.
Teď už ví, že je DOST DOBRÁ a že JE KRÁLOVNOU SVÉHO ŽIVOTA. Po pravdě řečeno, hubnutím vše začalo, ale vyřešila toho daleko víc.
 
A co napsala přímo paní Jana:
Ráda bych vám poděkovala za kurz o hubnutí, myslím, že doplnil mou osobní mozaiku o další významné puzzle. Váš kurz bych nazvala “terapie hubnutím”, protože se dotýká mysli i těla a zdá se mi, že hubnutí je přidruženým efektem práce na sobě. Byla jsem nadšena z metody swish i z přerámování “vlaku, do kterého jsem nestihla nastoupit”. Typologie mi zase pomohla uvědomit si, na čem já hlavně mám pracovat.
Vy posouváte výživové poradenství o dvě úrovně výše proto, že se nejenom zabýváte myslí a tělem, ale také proto, že jednotlivým účastníkům dáváte návody a techniky pro vědomé hubnutí. Za to vám moc děkuji a rovněž za empatický postoj a starostlivost.
 
 
2.paní Jana z Prahy:
Janička je moje dlouhodobá kamarádka a před mnoha lety byla má kolegyně. Ta nepotřebovala řešit hubnutí a ani jsme to neřešily (tedy ne úmyslně). Nejdříve si řešila svůj vztah k rodičům. Pak nastoupilo řešení jejího strachu ze tmy. To jsme řešily asi na 3 setkáních, kde jsme pomalu rozklíčovaly, že se potřebuje o sebe starat. Dále nás to zavedlo zase k rodičům, a nakonec se zjistilo, že strach pramenil právě odsud. Po vyřešení strachu Janička najednou zjistila, že se jinak chová k sobě i ke své dceři. Jako bonus, získala úplně jiný vztah k jídlu, a aniž by cokoliv dělala, začala hubnout. Najednou slyšela, co jí její tělo říká a co opravdu potřebuje. Taky jsme řešily její vztah k angličtině.
A co Janička napsala:
Po několika letech jsem se opět setkala s bývalou kolegyní a zjistila jsem, že udělala velkou změnu ve svém životě. Z manažerky kvality se stala koučka. Začala vyprávět, jak k tomu všemu došlo, jak taková terapie probíhá a hned jsem s ní jednu terapii zažila.
Když jsem zjistila, že se mi ulevilo, tak jsem tomu moc nevěřila. Ale, protože znám Hanku, a vím, že nedělá věci jen tak, domluvila jsem si s ní další setkání. Byla jsem zvědavá, co bude. S Hankou jsme na terapii postupně řešily několik mých problémů v oblasti zdraví, vztahů, strachů, peněz nebo dokonce fobií.
Líbilo se mi, že jsem nemusela znovu prožívat negativní situace, které jsem v minulosti zažila, ale že jsme řešily přítomnost a to, jak pracovat se svými pocity.
Během terapie panovala celou dobu pohoda a pozitivní myšlení. Pokaždé jsem odcházela s dobrým pocitem a dobrou náladou a těšila se na další setkání.
První výsledky jsem si začala uvědomovat po necelých dvou měsících! Ještě teď se mi často stává, že jsem překvapená svými novými, a daleko vhodnějšími, reakcemi na náročné situace, a že to zvládám mnohem lépe.
 

Tak co, chcete taky změnit svůj život? Podívejte se na následující odkazy:

 Kurz plný změn

 hubnoucí terapie

 terapie života
 
Těším se na nás. Hanka

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account