Cvičení na vizualizaci dětství
1/ Nejdříve si představte sami sebe jako malé dítě, staré 5-6 let. Zahleďte se mu hluboko do očí. Uvidíte v nich touhu a uvědomíte se, že to dítě chce od vás jediné: lásku. Vztáhněte tedy ruce a obejměte jej. Něžně jej pochovejte. Povězte mu, jak jej máte rádi a jak se o ně staráte. Všechno na něm obdivujte, řekněte mu, že je v pořádku, i když při učení chybuje. Slibte mu, že při něm budete stát v každé situaci.
2/ Pak si představte, jak se dítě zmenšuje, až je tak malé, že se vejde do vašeho srdce. Přijměte je tam tak, abyste, kdykoli k němu skloníte hlavu, spatřili jeho obličej, jak se na vás dívá, a vy mu mohli projevit lásku. 
3/ Nyní si vybavte svou matku jako 4-5 leté dítě, vyděšené a hledající lásku. Vezměte ji do náručí a dejte jí najevo, jak velmi ji milujete. Dejte jí najevo, že o ni máte zájem a že se na vás může kdykoli spolehnout. Až se uklidní a bude se cítit v bezpečí, nechte ji zmenšit natolik, aby se vešla do vašeho srdce. Je tam s druhým malým dítětem. Oba je zahrňte láskou.
4/ Pak si představte svého otce jako malého, 3-4 letého chlapce, vystrašeného a uplakaného. Po tvářích se mu kutálejí slzy a neví, kam se obrátit. Vezměte ho do náručí a uklidněte ho. Zabroukejte mu nějakou písničku nebo ukolébavku. Dejte mu pocítit, že ho nesmírně milujete. Dejte mu najevo, že při něm budete stát, ať se děje cokoliv. Až mu oschnou slzy a bude klidný a spokojený, nechte ho zmenšit se natolik, aby mohl vstoupit do vašeho srdce. Přijměte ho tam, aby si ony tři děti mohly projevovat hlubokou lásku a abyste je mohla všechny společně milovat. 


Máte v srdci tolik lásky, že byste mohla vyléčit celou tuto planetu. Prozatím ji však použijte k tomu, aby léčila vás. Měla byste pocítit, jak se vám v srdci rozlévá teplo, něha a láska. Nechte je, aby začaly měnit způsob, jakým myslíte a jednáte sami se sebou. 
 
Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život 
Foto: Pexels

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account