151

Milé dámy,
v neděli večer, po příjezdu z víkendu, obtěžkána taškami napakovanými pro celou rodinu, jsem ve schránce našla výzvu k vyzvednutí doporučené zásilky na poště. Pátrala jsem v paměti, kdo si na mě vzpomněl s doporučenou zásilkou. Finanční úřad jsem vyloučila. O policii jsem si nebyla jistá. Člověk nikdy neví, kde ho zase vyfotili. Strčila jsem papír do kabelky a tak, jak je nejen mým zvykem, odložila jsem pochůzku na poštu na NĚKDY. 
Včera ráno jsem vstávala s jasnou představou, co budu ten den dělat. Sedla jsem k excelu a začala tvořit rozhodovací matici, jaké další aktivitě, generující příjem, se začnu věnovat. Sepsala jsem si i časový plán na 14 dní dopředu. Jsem dobrá, že? (Je třeba sama sebe občas pochválit, na to nezapomínejme :-)). Nikdy, milé dámy 🙂
Odpoledne při cestě autem jsem shodou mnoha okolností musela odbočit tak, že jsem projížděla okolo pošty. Úplnou náhodou (na náhody nevěřím 🙂 bylo před poštou volné místo na zaparkování. V této lokalitě opravdu nemohlo jít o náhodu :-). Když mi úřednice podávala zásilku, zmocnila se mě zvědavost dřív, než jsem převzetí podepsala. Nešlo o zásilku s hnědým nebo modrým pruhem, ale úhledný balíček od ŽENY, sro.
Ještě než jsem nastoupila zpět do auta, už jsem věděla, co je v balíčku. Útlá knížka “Jděte po schodech”. Chvíli jsem si ji rezervovaně prohlížela a pak uložila do kabelky. Literatury na téma jak být úspěšný, jak zbohatnout, jak ovlivňovat lidi…..jsou mraky a ne všechny jsou dobré, co si budeme, milé dámy povídat. Je to stejné, jako se vzdělávacími kurzy.
Večer, ač mám rozečtenou jinou knihu na podobné téma, jsem se do knížky začetla. Je jiná. Ponořila jsem se do ní tak, že jsem nevnímala, co dělá manžel. Přestala jsem na straně 35. Pokračovat v četbě bylo sice lákavé, ale mám zásadu. Vzdělávací knihy čtu po částech. Snažím se praktikovat to, co jsem přečetla. 
Tomu, kdo dočetl až sem, za to děkuji.  A o tom je přesně tato kniha. Většina lidí něco načne a nedokončí. Většina lidí hledá zkratky a rychlá řešení. Většina lidí hledá snadné cesty. Většinou jsou to slepé cesty. Většina lidí dělá to, co je jednoduché. Většina z nás věci odkládá na NĚKDY.
Že už jste to slyšeli? Ano, všichni jsme to už slyšeli a četli, a přesto tak většina z nás žije. A co ti ostatní, kteří nepatří do většiny? Ti dělají, to, co se ostatním (a vlastně ani jim samotným) nechce.
Pokud se naučíme dělat i to, do čeho se nám nechce, získáme sílu dosáhnout v životě svých cílů a snů. K velkým cílům vedou malá rozhodnutí, jak se píše v této knize od Rory Vadena.
Zkusme udělat první krůček spolu s autorem.
Až pojedeme po eskalátoru, vedle kterého bude normální schodiště, pojďme po svých.
Mrkněte, kolik lidí si zvolí cestu po schodišti. Eskalátor je nabitý lidmi, schodiště skoro prázdné. V tomto případě se nahoru dostanou všichni, ale s tím rozdílem, že ten, kdo se tam dostal po svých, pro sebe udělal víc, než ten, kdo se jen vezl. Není to o jednom schodišti v nákupním centru. Je to o návyku. Když budu chodit po schodech pravidelně místo, abych využila eskalátoru, budu posilovat svaly, zvýší se mi tepová frekvence, prokrví se mi mozek. A co je nejdůležitější? Pravidelnost a návyk.
Malé rozhodnutí je první krůček po schodišti vedoucí k úspěchu. Krásná metafora.
Pro většinu možná směšná. Pro většinu.
Jaký bude ten druhý krok? Já Vám o tom zítra napíšu :-).
Hurá po schodech stoupat až ke hvězdám! 🙂 Mějte se nádherně.
Vandiik

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account