Text by byl hotový, ale není to ono, něco tomu chybí! No jasně! Ten správný obrázek tomu dodá šťávu:). Super nápad, ale kde ho tak narychlo vezmu?
 
Něco vám to připomíná? Chápu, sama to moc dobře znám. 🙂
 
Myslím, že se nemusím zmiňovat o tom, že existují autorská práva a nejlepší je samozřejmě obrázek vlastní. Jsou ovšem situace, kdy potřebujeme něco opravdu rychle a nemáme čas běhat někde s foťákem, jen aby fotka byla naše, vlastní.
Můžete si do vyhledávače zadat obrázky volně ke stažení a projít x stránek, abyste zjistili, že na velkou část z nich se také „mohou vztahovat autorská práva“ a jste tam, kde jste byli. Samozřejmě existují fotobanky, kde se obrázky dají stáhnout, některé zdarma, jiné za poplatek. Ano, můžete. No, a co v těchto situacích dělám já?
 
Miluju úsporu času. A když něco potřebuji rychle, obvykle to znamená, že před minutou bylo pozdě, takže moje rada? 🙂
 
www.google.cz
Nojo, ale na obrázky na Googlu se taky vztahují autorská práva, napadá vás právě? Ano, ale…
Podívejme se, jak si nastavíme filtr tak, aby byl obrázek volně šiřitelný.
Najeďte si na Googlu na obrázky a vyhledejte ozubené kolečko = Nastavení
 
nastavení
 
 
Po rozkliknutí se objeví nabídka, kde vyberete možnost Rozšířené vyhledávání.
rozšířené vyhledávání obrázku
Pak už je to hračka  🙂
V řádku práva k užití (1.), který rozkliknete, vyberete z nabídky možnost lze volně užívat, sdílet či upravovat, i komerčně (2.) a pozor, blížíme se do finále! Nezapomeňte kliknout na tlačítko Rozšířené vyhledávání (3.), pomocí něhož si uložíte vámi zvolenou variantu.
Nyní můžete vyhledávat, ukládat a nemusíte se bát toho, že stahujete práci někoho jiného. Tedy ano, stahujete, ale nevztahují se na ni autorská práva a o to nám šlo  .
Teď už stačí jen obrázek upravit – oříznout, zmenšit, nastavit stínování nebo ohraničení.
 
POZOR NA LOGA!! Mohou být na stránkách dohledatelná jako volně šiřitelná, záleží však na společnostech, kterým logo patří, jaké podmínky mají nastaveny. Loga nedoporučuji používat!

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account