111

Mám kamarádku.
Marie bývala, nehezkým českým termínem, „normální“ holka.
Jenže „normální“ rovnalo se pro Marii neatraktivní. Nudné. Ne nešťastné, ale nikoliv šťastné. Příliš obyčejné. A jaksi samo ve světě, které „normální“ dávno vyškrtlo ze slovníku.
Nejprve začala před třemi lety cvičit jógu.
Půl roku nato mi celý měsíc neodpověděla na smsku. Nemohla. Meditovala v ašrámu.
Po návratu z Indie dala výpověď v práci. V korporaci seděla kvůli rozumu (penězům), srdcem ale vždycky byla v zahradě u bylinek a v kuchyni, kde je zpracovávala.
Vášeň bylo to, co jí od teď mělo vydělávat na část hypotéky, dítě, život.
Jenže vášeň, jak známo, bývá problematická. Marie nehodlala nic podcenit. A tak se o ní šla poradit s koučkou. A pak pro jistotu s druhou.
A protože vášeň, ta potvora, bývá problematická, nechala u nich celou výplatu a část peněz na novou kuchyň.
Kdykoliv jsme se měly sejít, nemohla. „Nestíhám. Promiň. Seminář.“ Věděla všechno: o sobě, o sebevědomí, o marketingu, o PR, jak dát o marmeládách vědět světu, jak je prodat, jak na nich vydělat, jak je začít dělat ještě lépe, ještě zdravější, ještě chutnější, jak správně slaďovat, jak relaxovat, aby se z toho nezbláznila.
Před rokem vyhodila mikrovlnku. „Víš, ty vlny…“ vysvětlovala mi, načež mi v mailu přistál desetistránkový dokument, proč bych se jí měla zbavit taky.
Chvíli nato podruhé otěhotněla. Vysazení antikoncepce dostalo dvě křestní jména a nedostalo – na rozdíl od prvního – očkování.  
Porodila doma do vody. A vypila koktejl z vlastní placenty. Do mixéru přihodila pár zmrzlých jahod, aby nebyla vidět krev. Nechtěla bych místo o lacích na nehty napsat něco o návratu k přírodě?
Viděla jsem ji před Vánocemi. Pozvala mě do nejnovější raw restaurace v Praze. A smála se, že slovo „vařit“ pro ni pomalu ztrácí smysl. – Za oběd jsem tam nechala šest stovek. Marie neměla. Ale už brzy mít bude, protože z práce, kterou miluje, se přece peníze posypou skoro samy.  
Včera mi volala, že manžel má jinou.
„Takovou … normální krávu … chápeš to? Zbláznili se ti chlapi?“ dožadovala se mezi vzlyky souhlasu.
Chlapi???!!!  

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account