Je tady nový rok a s ním i nová předsevzetí. Já jsem se rozhodla, že letos začnu rok úplně jinak. Vydám se konečně na Cestu, kterou jsem si vždycky přála uskutečnit, ale nikdy jsem nenašla dostatek odvahy. Nemám teď stabilní práci, nejsem v divadle, ani netočím žádný seriál, a tak je nejvyšší čas na zimu zase zmizet. Určitě jsem se také inspirovala Elizabeth Gilbert a její knihou, potažmo filmem Jíst, meditovat, milovat s nádhernou Julií Roberts v hlavní roli. Našly by se tam určité spojitosti…   
A tak jsem tady… V Chiang Mai, na severu Thajska. V sobotu nastupuji do chrámu meditací Vipassana, meditací, které mi velmi pomohli zklidnit se, zkoncentrovat a zefektivnit mysl. Pokusím se nyní o další stupeň a ráda bych prošla základním 21 denním retreatem. Co takový retreat například obnáší? Vstávání ve 4h ráno, meditace cca 18hodin denně. Pevné jídlo 2krát denně, jinak převážně tekutá strava. Samozřejmostí je také zákaz používání elektronických přístrojů. A jsou zakázány jakékoliv další aktivity včetně čtení a sportu. To teda pro mě bude oříšek. Neříkám, že to zvládnu, ale určitě se o to pokusím. Roky se na něco podobného připravuji a cítím, že je na čase udělat další krok. 
Co se týče letu a vůbec cesty sem, tak mě samozřejmě neminuly takové maličkosti jako to, že mi ulétlo letadlo. Málo času na přestup, navíc mi zabavili nůž na kontrole. Nepochopili, že ho do pralesa prostě potřebuji a k odletové bráně jsme doběhla 1 minutu po uzavření. Naštěstí po chvíli domlouvání a na několikáté přepážce jsem domluvila přímý let, na místo s přeletem do Kunmingu, kde jsem měla přesedat původně a ve finále jsem byla v Chiang Mai na letišti o 3h dříve, než jsem předpokládala. Štěstí v neštěstí. On to s námi osud občas myslí mnohem lépe než my to myslíme sami se sebou. 
Pak už vše proběhlo hladce. V letadle jsem totálně vytuhla a na letišti v Chiang Mai jsem vyšla svěží vstříc tomu, co všechno mě na této Cestě čeká. To první bylo jasné. Dostat se z letiště a najít nějaké levné, čisté ubytování. Shuttle bus byl prázdný a muselo by se čekat na dalších 9 lidí, tak jsem zastavila jednoho tuk tukáře a ten mě hodil do města. Hodinku jsem hledala ubytko, už jsem se chtěla jít připojit na net, když mi do cesty vešel „Floating house“. Pokoj byl pro 4, pouze ženy, čisto a cena 200 bahtů na noc. To je přijatelné, pokud mám v plánu cestovat několik měsíců.
Navíc jsem si pak všimla, že bydlím jen 3 minuty od parku, kam jsem se chtěla jít určitě podívat. Jediné zelené místo ve městě a já ho mám hned u domu. Lidé tam běhají, cvičí, dělají různá bojová umění a i já tam byla ráno meditovat. Je to výzva, oprostit se od okolí a být jen uvnitř sama sebe. Pak jsem tam viděla páry, jak cvičí akro jógu. Je to nádherný pohled navíc, když to někdo umí. Tak jsem si představovala… Jen my dva s přítelem, příroda, les a akro jóga. Co víc si přát?! Jo, ještě možná smoothie 😀 ! 
Teď se koukám po okolí, je tady moc krásných chrámů. Dnes mi jeden mnich požehnal a dal náramek pro štěstí a blahobyt. Úžasný pocit. Stejně jako když jdete, najednou cítíte, že se máte otočit, za vámi prochází mnich a za ním nádherná obrovská hora. Pak najednou víte, že tam jste. V přítomném okamžiku. Že není nic lepšího než být TADY A TEĎ, bez MYŠLENEK a jakýchkoliv POCITŮ. Prostě jen JSTE. A tohle jdu mimo jiné prohlubovat do chrámu. To, co jsme jako malí děti měli a dělali automaticky. Byli bezstarostní a v přítomném okamžiku. A to si přeji nejvíce. Co nejvíce okamžiků bez myšlení, co nejvíce okamžiků bytí v přítomném okamžiku, co nejvíce vědomého bytí. 
Vám přeji mnoho štěstí, zdraví a pohody v novém roce. Ať se vám splní, co si sami přejete, co jste si předsevzali. Pokud s něčím bojujete, přestaňte. Boj vytváří jen další boj. Pusťte to a nechte být, nedávejte tomu žádné myšlenky, nepřiživujte to. Může to být cokoliv nad čím uvažujete, co řešíte. Pokud jste si dali nějaká předsevzetí, vytrvejte. Vytrvejte déle než většina lidí, tedy déle než do února. Zbavujte se svých zlozvyků a vytvářejte si nové návyky tím, že je budete dělat do té doby než se stanou vaší součástí.

S Láskou a Vděčností všechno nejlepší do nového roku přeje


Vaše Veronika Nikita

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account