149

Jak se zadarmo nebo za pár korun naučit všechno na světě?
Chcete se naučit vařit, vědět, kolik je špetka soli a středně vyhřátá trouba? Zlepšit se v angličtině? Dokázat úplést košík? Běhat naboso? … Nebo naopak umíte a víte něco, co byste ráda předala druhým? V Česku nedávno vznikl projekt Naučmese.cz spojující lidi, kteří něco umí, s těmi, kteří se to chtějí naučit. Skvělý příklad, že vzdělávání se neodehrává jen ve škole, ale že příležitostí, jak se něco naučit, je mnohem víc. A hlavně, že to nemusí být příšerná nuda, ale dokonalá zábava, která vás navíc nemusí stát celou výplatu. Osobně jsem se přihlásila na kurz vaření za 500 Kč (chystám o něm na konci ledna blog), ovšem řada kurzů je třeba za oběd lektorovi nebo úplně zadarmo.
Koncept Naučmese.cz je jednoduchý – kdokoliv může kohokoliv cokoliv naučit, a to bez ohledu na dosažené vzdělání, věk nebo profesi. Cenu kurzu si určují sami lektoři podle nákladů na kurz, tématu a toho, jak dané problematice rozumí. Pro někoho může být motivací k uspořádání kurzu finanční stránka, pro jiného samo učení dovedností, atmosféra v kurzu a setkávání s lidmi ze stejného těsta. Na webu najdete spousty kurzů rozličného zaměření z různých koutů České republiky. Některé kurzy jsou hromadné v konkrétní den, jiné jsou určeny pro jednotlivce v termínu, který si domluví osobně s lektorem.

Na stránkách www.naucmese.cz se nemusíte do kurzů jenom hlásit, můžete také nabídnout svoje znalosti a know-how. Pokud máte něco, co bychom my ostatní měli umět, je na čase dát nám o tom vědět! 🙂

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account