51

Sebevědomí, sebeúcta a sebedůvěra. Nezáleží na tom, co od života očekáváte nebo chcete. Má-li se vám v čemkoli dařit, bez těchto tří magických vlastností se zkrátka neobejdete. Jde tedy především o váš niterní pocit. Jsou-li vaše sebevědomí, sebeúcta a sebedůvěra dostatečně vysoké, máte pocit, že dokážete vše, do čeho se pustíte. Jsou-li však nízké, nedaří se vám dosáhnout ani těch nízkých cílů, které si dáte. Dobrou zprávou pro ty z vás, které jste se v textu výše nalezly, je, že sebevědomí, sebeúctě a sebedůvěře se dá naučit.
Postupně se seznámíte s jednadvaceti jednoduchými kroky, jak si zvýšit sebevědomí, sebedůvěru a docílit sebeúcty. Začínáme!
Mějte se ráda
Mějte rády samy sebe. Ráno, hned jak vstanete, řekněte si, že se máte ráda. Klidně připojte i pohlazení a objetí. Pokud se stydíte, tak alespoň v duchu. Čiňte tak i večer před spaním. Budete-li tento rituál dodržovat několik týdnů, sama uvidíte zlepšení.
Věnujte si pohled v zrcadle
Ve chvíli, kdy procházíte kolem zrcadla, zastavte se u něho. A to i ve chvíli, kdy nepotřebujete upravit zevnějšek. Zkrátka jen tak. Podívejte se na sebe, široce se usmějte a řekněte si: “Dnes Ti to opravdu sluší.”, “Krásně se směješ.”, “Jsi úžasná.” apod. Věnujte si tuto chvilku, kdykoli během dne i opakovaně.
Dělejte všem při čem se cítíte skvěle
Najděte si činnost, při které se cítíte velmi dobře. Případně takovou, při které si musíte sáhnout až na hranice svých sil, čímž se ubezpečíte, že na to máte. Nezapomínejte se neustále chválit. Můžete ale také pouze poslouchat příjemnou relaxační hudbu a vnímat sama sebe. Zkrátka dělejte cokoli, co ve vás nabudí dobrého pocitu z sebe sama.
Vypovídejte se sama sobě
Po každém náročném dni, si najděte chvilku pro sebe. Vyhledjte místo, kde budete mít klid na své myšlenky a nechte je volně plynout. Probírejet sama se sebou co a proč se vám dere na mysl. Mohu doporučit i techniku psaní. Notes, notebook atd., kam napíšete vše, čeho se z mysli potřebujete zbavit, aniž budete přemýšlet na vznikajícím obsahem. Dostaňte to ze sebe.
Zahoďte negativa
Každý z nás má občas negativní myšlenky. Lze se však naučit se jich co nejvíce zbavit. Negativní přístup přitahuje opět pouze negativa. Pryč s nimi.
Najděte pozitiva
I na špatném se snažte nalézt něco pozitivního. Obklopte se s lidmi, kteří smýšlejí pozitivně. Učte se od nich.
Postavte se strachu a přijměte výzvu
Pusťte se do něčeho, z čeho máte strach. Ale co i přes přemáhání, jste vždy chtěly zkusit. Něco, co je pro vás opravdovou výzvou, ale neměly jste odvahu. Řekněte si: “Mám na to.” a po celou dobu si to opakujte.
Tak trénujte milé dámy, ale i pánové a já se budu těšit na další pokračování.
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account