Ráda bych se s Vámi podělila o můj příběh, kdy nepříjemná migréna změnila jak mé stravovací návyky, tak i můj pohled na svět.
Před sedmi lety jsem byla unavená mladá žena, kde byla migréna pravidelnou součástí mého života. Dokázala si se mnou pohrát 2-3 dny téměř každý týden. Někdy byly bolesti méně intenzivní. Mohla jsem tak chodit do práce a sedět osm hodin v kanceláři za počítačem. Tam jsem to tak nějak přetrpěla. V té době jsem ještě brala na tuto nemoc léky.
 Migréna byla součást mého života
 Migréna mi ukradla z každého měsíce týden života, který neměl smysl.
V té době jsem navštěvovala klasického lékaře neurologa, který se snažil vystopovat příčinu. Ale jeho hlavní zájem byl spíš napsat mi každý měsíc pořádnou dávku triptanů. V té době už mi běžně dostupné léky jako analgetika nepomáhaly. S pomocí triptanů jsem slabší migrény dokázala přežít a chvíli tak fungovat v běžném životě.
Triptany jsou však hodně silné léky. Po jejich požití jsem vždycky cítila, jak se mi rozbuší srdce a celkově jsem cítila obrovské napětí v celém svém těle, které obvykle do půl hodiny odeznělo, a prášek na několik hodin zafungoval. Již tenkrát jsem pociťovala, že je třeba to nějak změnit. Přeci téměř ve 30 letech nebudu takhle zobat prášky, co bude ze mě v 60 ? Troska?
 Tyto myšlenky se mi čím dál častěji vkrádaly do mysli, ale ještě jsem neměla odvahu zkusit se na svoji bolest podívat z jiného úhlu. Byla jsem hlavně pohodlná, i když mi situace nevyhovovala. Vzít si prášek, který na chvíli zafungoval, bylo tak pohodlné. 
To bylo vždy jen dočasné.
Partnerství v troskách
Samozřejmě toto vše mělo dopad i na můj partnerský život. Byla jsem na svého tehdejšího partnera podrážděná a neměla chuť na sex a milostný život. Připadala jsem si ošklivá, bez energie a celkově můj život neměl moc smysl.
 
Když už mi bylo lépe, věnovala jsem se své největší vášni jízdě na koni.
Avšak nemohla jsem do toho dát tolik, kolik bych si představovala.
Chyběla mi energie na tento fyzicky náročnější koníček.
 
Také si jít někam sednout s kamarádkami a dát si sklenku vínka pro mě bylo dosti nepředstavitelné. Byla jsem ráda, že mě zrovna hlava nebolí a už tehdy jsem se snažila alkoholu vyhýbat. Avšak mé občasné deprese z migrén mě dohnaly k tomu, že jsem se občas ráda opila a vše zkombinovala s cigaretami.
Samozřejmě jsem se další den cítila ještě hůř.
Byl to začarovaný kruh. Lékaři mi dokázali pomoci jen léky. Takto jsem trpěla zhruba od svých 20 do 29 let. Téměř 9 let svého mládí jsem promarnila s touto bolestí. Občas to bylo lepší a bylo toho za měsíc méně, občas to byl měsíc s migrénou.
V té době jsem však nedokázala vidět chybu v sobě. Snažila jsem se jí hledat všude kolem sebe. Dávala jí mužům, prostředí, kde žiji, stresu, který nám nastavuje společnost a systém. Nechtěla jsem si připustit, že sama musím najít cestu, jak se vyléčit či to aspoň snížit na minimum.
Já jsem ta, kdo musí něco změnit.
První impuls ke změně
V roce 2009 přišel ke mně první impulz, jak se z těch bolestí dostat. 
Můj tehdejší přítel už se na to nemohl dívat a víceméně trpěl se mnou.
Nějakou dobu se zajímal o zdravé stravování, o východní filozofie a cvičení taichi.
Pořád si ten moment pamatuji. Přišel k posteli, kde jsem se opět svíjela bolestí a podal mi tenkrát drahý kámen Tygří oko. Ten nejen, že je dobrý na bolest hlavy, ale je to i můj osobní kámen dle znamení horoskopu.
Řekl mi, ať si ho u sebe nechám. Třeba mi pomůže najít si svojí cestu k uzdravení.
 V té době jsem trpěla i malým sebevědomím a žárlivostí. Tyto věci mě hodně psychicky vyčerpávali, rozhodla jsem se najít svojí první terapeutku na psychické potíže. Ta mi tenkrát poukázala na to, že hlavní důvod mé migrény je stav mé mysli a to jak o sobě smýšlím. Zároveň se mnou probrala i mé stravovací návyky a doporučila cvičení Taichi nebo jógy.
 
Jóga a pánevní dno
Po půl roce návštěv jsem se sama rozhodla najít si kurzy jógy a začít cvičit. Zároveň jsem studovala knihy o různých směrech zdravého stravování a pomalu se snažila vmísit do mého života. Další důležitou součástí byla má přihláška do školy alternativních nauk a přírodního léčitelství. Zde jsem během dvou let začala pronikat do různých směrů léčení bylinkami, přírodními produkty, nauk o pozitivním myšlení a meditaci. Během těchto dvou let se četnost migrén snížila na polovinu.
Migréna na ústupu
Po čtyřech letech jsem měla migrénu již jen tak 2-3 měsíčně. V této době se ke mně dostala ženská jóga a práce s pánevním dnem. Dva roky jsem intenzivně studovala tuto jógu a objevila v ní spoustu energie z pánevního dna.
Během této práce jsem se posunula i na psychické úrovni a po těchto dalších dvou letech jsem měla migrénu jen již 1x za měsíc a to převážně během menstruace a již takovou kdy jsem neužívala žádné léky. Stačilo mi pouze ten den více odpočívat. Nyní po sedmi letech experimentů tato moje noční můra vypařila.
 Mám energii a zářím tak jak má zářit každá žena
Jelikož vím, jak je dnes těžké orientovat se v různých směrech zdravého stravování, cvičení a pozitivního myšlení, které nás mohou dovést až k uzdravení. Rozhodla jsem se sdílet své osobní zkušenosti. I přestože jsme každý originál a na každého může fungovat něco jiného. Já přes ty roky zkoumání mohu nabídnout různé pohledy a každý z Vás si pak může uzpůsobit svou vlastní cestu za uzdravením.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account