156

Práce s časem je jedna z dovedností, kterou lidé při osobním růstu vylepšují. Čas měří nám všem stejně a tak je vzácný. Je potřeba s ním dobře nakládat. A věřím, že všichni z Vás máte ve své zkušenosti něco jako:

„Nestíhám, takže jsem dneska pro sebe nic neudělal/a…“

Stačí se zaseknout v „operativě“, jak já říkám. Tedy v každodenních úkolech, které se přece musí udělat. Já vím, že musí. Proto je důležité hledat i skrz ně.

Není to tak dlouho, co jsem psala článek o tom, jestli využíváte slunce dostatečně. Byl především o tom, že jako lidé máme často pocit, že pokud máme něco dělat pořádně, máme tomu věnovat hodně času. Ale o tom to není. Svou tvář můžete nastavit slunci klidně při čekání na zastávce.

A to je krásný příklad minutky, kterou si tak nenecháte uniknout. \"🙂\"

Jsem zjistila, že to můžu dělat i v tramvaji!

To mi jednou nadšeně řekla jedna účastnice mého kurzu Sebevědomí nejen do práce (jeho variantu mimo pracovní prostředí pro Vás již chystám). Protože součástí mých kurzů jsou také aktivační emaily (refreshe). Tedy něco, co Vás drží na vlně nových informací. (Má praxe jasně ukázala, že to je nejjednodušší způsob, jak lidem ukotvit nové znalosti a dovednosti v životech.) Ona si vždy na takový email chtěla udělat chvilku pro sebe a pořádně se na něho soustředit. Jenže se jí to často nepodařilo, což mělo na její sebevědomí úplně opačný efekt.

A o tom to je. Spoustu věcí je důležité dělat, nemusíte jim hned věnovat hodiny. Ano, neříkám, že na meditace nebo vizualizaci není dobré si ten čas udělat, ale uvidíte sami, že pokud budete praktikovat, pak za čas i v autobuse vesele dokážete vypnout a přenesete se na vlnu štěstí svého přání, když si ho přestavíte. \"🙂\"

Chyťte si své minutky

Tímto způsobem pochytáte svoje minutky práce na tom, co Vás doopravdy žene kupředu – splněné sny a štěstí. \"🙂\"

  • Čekáte na své dítě, než vyjde ze školy? Myslete na své cíle a proč děláte všechno, co vlastně děláte.
  • Čekáte na autobus? Natočte se na slunce a dýchejte, naberte jeho sílu a energii.
  • Jedete v tramvaji? Něco si přečtěte.
  • Jedete v autě? Pusťte si audioknihu (ale bezpečně).
  • Čekáte ve frontě u pokladny? Naplánujte si svůj další den…

Naučte se využívat i minutky pro to, abyste mohli růst. Brzy se v tom tak zdokonalíte, že si sami ze sebe zvýšíte dobrý pocit, protože toho stihnete víc a přitom sebe nebudete zanedbávat. \"🙂\"

Vaše Lenka

Tagy:
1 Komentář
  1. Kristýna Štírová 1 měsícem ago

    Práce s časem je určitě důležitá, ale já bych tomuhle trochu oponovala. Ono je občas potřeba umět vypnout a nejen se soustředit na své cíle a na to, co mám udělat. Protože přemýšlení nad vlastními cíli zpravidla vede k tomu, že si v hlavě vytváříte pomyslný To-Do list. A ten se pak snažíte plnit i přesto, že na to reálně nemáte kapacity. A to jste krůček od syndromu vyhoření. Moje známá to takhle měla v jedné práci. Nedokázala prostě přestat pracovat. Nakonec se zhroutila, dostala padáka a ona si hledala na https://www.hitpraca.pl/ práci v zahraničí.

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account