90

Rozhodla jsem se podělit s vámi o zkušenosti z koučinku. Ne, nebojte se, nebudu popisovat svou sportovní kariéru, nejde o sportovní koučink. Můj úžasný zaměstnavatel, největší česká (no, vlastně rakouská :-)) banka nabízí svým zaměstnancům na mateřské program koučování.
Vyberete si svého kouče a poté začnete makat. Nejde o objev Ameriky. Jde o to, najít tu nejlepší cestu ke svému cíli. O změnu, kterou si opravdu zamilujete, protože vás posune dál. Ano, řada z nás absolvovala školení o time managementu, o tom, jak dobře prezentovat a řadu dalších. Dozvěděly jste se řadu zajímavých rad a zaručených pokynů, díky kterým se stanete hvězdou. Jenže, po počátečním nadšení a pokusu o změnu upadnete do zažitých stereotypů, děláte stejné chyby, které jste si přenesly třeba i z dětství. Koučink znamená, že za pomocí otázek si na “vaši” cestu přijdete samy. Vezmete ji za svou. Koučink se nezabývá minulostí, nýbrž přítomností a budoucností.
Zatím jsem se sešla se dvěma potencionálními kouči. Už jen to bylo velmi zajímavé. Ve velké firmě, která má řádově tisíce zaměstnanců je každé oddělení “stát ve státě”, může mít odlišný charakter, dělá úplně jiný druh práce. A přece firma funguje :-).
Už teď jsem nadšená a připadám si jako personalista vybírající správného zaměstnance :-), kterému budu důvěřovat, který mě bude koučovat. A kdoví, třeba se jednou stanu také koučem a budu nabízet své služby zde, nikdy nevíme nic dopředu…

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account