Věnujte prosím 5 minut krátké anketě. Najdete ji na tomto linku: https://docs.google.com/forms/d/1OU7ZWZmMvL6wIQSW5U12e6nf1ifLfvbJSA7WL7TURgA/viewform
NELZE NEKOMUNIKOVAT. NELZE NEOVLIVŇOVAT. NELZE NEMÍT VOLBU. 
Chtění, záměr, ambice, cíl, zisk, výhra, moc. Kdo z nás neslyšel někdy tato slova a kdo z nás se nestal alespoň někdy nástrojem k jejich naplňování? Je téměř naší přirozeností vyhledávat příjemné a vyhýbat se potížím.
Komfort, pohodlí, klid. Kolik z nás po něm touží? Kolik z nás si ho přeje? Manipulujete okolnostmi? Přistihli jste sebe nebo někoho ve svém okolí, že se záměrně vyhýbá odpovědi, že skrývá nejistotu, že se zaštítí někým dalším, aby nebyl zatížen rozhodnutím nebo vystaven nálepce “slaboch”, když si řekne o čas? 
MANIPULACE, posouvat někým. Tohle slovo nemám ráda, přesto setkáváme se s ním všichni. Má různé podoby. Je různě přijemná či nepříjemná, čitelná i nečitelná… Je to způsob, jak získat to, co chci, aniž bych sebe vystavila diskomfortu. Základem každého šikovného manipulátora je najít nejsnadnější cestu, jak dosáhnout svého prostřednictvím druhých. Teď hned! Volí pro sebe nejsnadnější cesty a způsoby. Naše odvěká snaha vyhýbat se nepříjemnému či ztrátám je mu v tom mnohdy velmi nápomocná. Stejně tak dokáže rozpoznat nejistotu, nevědomost, nezkušenost, strach, slušnost a další city a vlastnosti, které využívá k uskutečňování svých zpravidla skrytých zájmů a cílů.
Jak se to stane, že manipulujeme nebo sebou necháváme manipulovat, tedy “vláčet”?
Náš čas je omezený. Každý máme jen 24 hodin denně a ani o píď více. Tam, kam můžeme sáhnout, je čas, schopnosti a kapacita někoho dalšího. Jde o to, dostat ho do svých služeb. Silnější přitahuje slabší, větší menší, zkušení méně zkušené. Nabízenými důvody, argumenty, obrazy a příběhy vyvoláváme pocity, které sdělují: „Bez nás nemůžeš existovat“. Ukazujeme a říkáme jen to, co chceme, aby dotyčný viděl a slyšel. Nesdělujeme záměrně celou skutečnost nebo ji zkreslujeme. Víme, na základě čeho se naše oběť rozhoduje a jedná. Známe její „Achillovu patu“.
S jakými rušivými reakcemi se nejčastěji setkáváte v jednání s druhými lidmi? 
Sepsala jsem 25 nejčastějších reakcí, se kterými se v jednáních, při podnikání a práci s lidmi setkávám.  Jsou to především ty, které mi pomáhají s lidmi jednat na partnerké úrovni. Zkrátka “neskočit na lep”, protože nejasnost či moje naivita příště nebo později přinese problémy, vyvolá pocit křivdy či eskaluje konflikt…
Pokud vás zajímá téma komunikace, jednání s druhými lidmi, jak vyjít i s náročnými a obtížnými lidmi, připravujeme pro ŽENY s.r.o. nevšední večer na toto téma. Podívejte se SEBEPOZNÁNÍ aneb 3 ZPUSOBY, JAK USPĚT.
Těším se na jakoukoliv zkušenost a názor.
Ali Jáchimová
www.alenajachimova.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account