125

Uvažujete nad založením stavebního spoření kvůli státní podpoře, která dosahuje až 2 000 Kč ročně? A chcete do toho skočit co nejdříve?
 
Tak možná chvíli počkejte.
 
Při zakládání se volí tzv cílová částka, což je částka, kterou spoření nesmí překročit (platil by se poplatek za překročení) a má pak konsekvence pro případný úvěr ze stavebního spoření.
 
Avšak u většiny stavebních spořitelem je z této částky vypočítáván poplatek, který se pohybuje kolem 1%. Avšak cílová částka při maximální státní podpoře se pohybuje kolem 130 tisíc a pro případný úvěr si člověk stanoví i vyšší částku. Toto však znamená dodatečný poplatek ve výši 1 300 a výše dle stanovené cílové ceny, až tedy 3 000, které Vám budou např. na pobočce nabízet.
 
Co je však důležité, tak spořitelny chtějí vaše peníze. A tak několikrát za rok májí akce, kdy vám zaplacený poplatek “vrátí”. Tedy neplatíte poplatek za cílovou cenu. Vyplatí se tedy počkat na ten správný čas. Minimálně na konci roku se všechny spořitelny předhání protože do konce roku je potřeba mít na spořitelním účtu 20 000 Kč pro získání podpory za daný rok.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account