V každé z nás spí malý digitální dinosaurus, který nás drží zkrátka v našem technologickém rozletu. Přestaňme se ho bát a dopřejme si možnost uvolnit si ruce od zbytečných rutinních činností. Ušetřený čas a vydělané peníze pojďme investovat do toho, co máme rády.
IT nejsou jen složité technologie a programování
Informační technologie jsou často vnímány jako čisté programování, to ale není pravda. IT nabízí spoustu dalších zajímavých témat, od datové analýzy přes grafiku, vedení projektu až po tvorbu webu nebo testování programů a aplikací. Pro mnohé pak pojem digitalizace znamená zautomatizování procesů, snížení chybovosti, zvýšení efektivity procesů vč. produktivity práce a zlepšení kontroly kvality. 
V IT sektoru je nedostatek ženských vzorů
V současné době zájem žen o oblast IT sice roste, ale stále se pohybujeme v jednotkách procent. Data z českého školství to konec konců potvrzují: Počty studentek a absolventek IT oborů se dosud pohybují kolem 10 %. Stejně tak podíl IT start-up projektů podpořených z investičních fondů Credo Ventures jsou z 90 % zakládány mužskými týmy. 
Studie ukazují, že jednou z největších překážek v tomto sektoru je pro ženy nedostatek ženských vzorů. Právě nižší podpora a absence pomoci ženám v orientaci v IT prostředí způsobuje jejich nejistotu a strach udělat krok směrem k digitalizaci.
Ženy se hůře orientují ve světě digitálních technologií
„Z vlastní zkušenosti a výsledků průzkumu se mi potvrdila teze, že mnoho žen vůbec nezná aplikace, které by jim mohly ulehčit podnikání, nebo nevědí, jak je efektivně využít. Prostě se nedokáží zorientovat ve světě digitálních technologií a mají z něj strach.“ říká Kateřina Reichertová a pokračuje: „V době digitalizace mého podnikání mi chyběl průvodce digitálním světem. Prostě někdo, kdo by řekl: „Oukej, Katko, ty potřebuješ lepší rezervační systém, aby byl plně automatický. Máš na výběr tyhle možnosti. První umí tohle, druhý je lepší v tomhle.“ Místo toho jsem hledala, zkoušela, tápala.“
A tam někde se zrodila DigiŠKOLA
Pochopila jsem, že svět digitálních technologií dokáže z tisíce věcí udělat desítky i jednotky, ale není jednoduché do něj proniknout, když se točí tak rychle. A tak jsem vytvořila místo, kam si mohou chodit ženy pro radu, jak zjednodušit a zefektivnit své podnikání prostřednictvím digitálních technologií nebo se zdokonalit ve svých digitálních dovednostech, aby například návrat do práce po rodičovské dovolené nebyl takový šok.
Učím odvaze zkoušet nové věci
Dobře si uvědomuji, že bez odvahy učit se novým věcem, včetně těch technických, se dnes neobjedeme. Pokud se ženy nechají brzdit strachem, ubírají si šanci nechat za sebe pracovat „roboty“. Místo toho ony samy pracují jako robotky na maximum, jsou přetížené, frustrované, nemají čas na rodinu a na sebe už vůbec ne.
Ruku na srdce. Jak velký dinosaurus ve vás dřímá? Je něco, co vám brání v technologickém rozletu?
Podělte se se mnou o své pocity v tomto mini dotazníku:-)
https://forms.gle/vF478R4opwAmkGvdA
Vaše Digi Katka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account