Nízké sebevědomí je civilizační nemoc globálního rozsahu. Proto je nezbytně nutné být si vědomý svého sebevědomí. Když si uvědomíme, že to naše je nízké, je to to nejlepší, co jsme kdy pro sebe mohli udělat. Právě v této chvíli to konečně můžeme změnit. Totiž změnit můžeme jenom to, čeho jsme si vědomi. Nízké sebevědomí neznamená nic jiného, než to, že o sobě samých pramálo víme.
 Jak poznáme, že máme nízké sebevědomí

  máme strach

  bojíme se autorit

  myslíme si, že někteří lidé jsou lepší než my a naopak, o některých si myslíme, že jsou horší

  dovolíme jiným, aby o nás rozhodovali

  nerozumíme svým pocitům

  obviňujeme jiné za to, jak se cítíme

  trpíme pocitem nedostatku

  stěžujeme si

Představme si svět jako firmu, kde malá skupinka šéfuje velké skupině zaměstnanců. Šéf určuje, kdy si můžou zaměstnanci vzít volno. Celkem mohou vyčerpat čtyři týdny volna za rok. Zaměstnanci dovolí šéfovi, aby jim určoval kdy a kolik volna mohou mít. Člověk s nízkým sebevědomím dovolí jinému, aby mu určil, kdy a kolik dovolené může čerpat. Takže tento zaměstnanec dostane týden dovolené, má to podepsané od šéfa. Tento zaměstnanec má teď týden všechno dovolené. Týden může cokoli. Pak se zase vrátí do práce. Tento zaměstnanec má nízké sebevědomí, protože on neví, že dovolené má všechno a pořád. On si myslí, že jenom na týden, opravdu žije v domnění, že žít svobodně podle svých představ může jenom čtyři týdny v roce.
Člověk s vysokým sebevědomím zná svou hodnotu. Uvědomuje si a chápe, že může dělat, co ho baví, tím pádem má úspěch, je šťastný a hlavně tím pomáhá ostatním. Když děláte, co milujete, tak je to odměna nejen pro vás, ale i pro celou firmu.
 
 
www.laskaksobe.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account