Najděte a dělejte to, co vás baví!
PROČ POZNAT ODPOVĚDI NA TYTO OTÁZKY?
Když budete znát svoje poslání a objevíte svoji hodnotu a hlavně, půjdete si za tím:
1. Budete dělat práci, ve které budete spokojení a šťastní, která vás bude bavit a naplňovat 
2. Budete ve své práci úspěšní a prospěšní mnoha dalším lidem
3. Budete spokojeni ve svém životě, protože vaše spokojenost v práci ovlivňuje vaši spokojenost v dalších oblastech života.

KDY ŽIJETE?
Až příliš mnoho lidí dělá práci, která je nebaví, ve které nevidí smysl. Dělají práci jen pro peníze, aby mohli zaplatit hypotéku nebo nájem. To, co vydělají, utratí za něco, co jim do života přinese zdánlivý pocit štěstí – novou televizi, nové auto, dovolenou u moře, značkovou kabelku…
Žijí jen o víkendech a o dovolených a někdy ani to ne. Ve strachu před ztrátou zaměstnání často pracují i ve svém volnu, místo toho, aby trávili svůj čas s rodinou…
A KDE JE ŽIVOT? Kdy budete žít? AŽ… KDY?
Život nezačíná až někdy… ŽIVOT JE PRÁVĚ TEĎ. ŽIJEME KAŽDOU VTEŘINU, V KAŽDÉM NÁDECHU A VÝDECHU. 
CHCI ŽÍT I V PRÁCI…

JSME TO, CO DĚLÁME
Každý z nás přišel na svět s posláním. A s talentem. Když jsem byli děti, dělali jsme některé věci naprosto přirozeně. Něco nám šlo snadno, něco jsme se rychle učili. V něčem jsme uměli pomoci druhým a být ji prospěšní.
Pak přišla výchova a vzdělávání a my jsme se zapomněli, co vlastně umíme. Pracovali jsme na tom, co nám moc nešlo, aby nám to šlo lépe. Vybrali jsme si svoji práci z různých důvodů. Málokdo si vybral jako svoji práci to, co ho opravdu baví a co umí nejlépe. A tak dělíme svoje činnosti na práci a na koníčky. A žijeme v přesvědčení, že tím, co nás baví, se nemůžeme uživit…
A tak jsme ztratili svoji vizi a svoje poslání. Neděláme to, co jsme, co je pro nás přirozené, pro co máme talent. Nedáváme celku svůj přínos, svůj příspěvek, nejsme užiteční tak, jak můžeme být.
A nejsme šťastní…
CHCI DĚLAT, CO MÁ SMYSL

MÁTE V SOBĚ DIAMANT
Umíte a znáte toho opravdu hodně. Máte v sobě svůj talent. Hodně jste se toho v životě naučili. Je toho hodně, co můžete nabídnou světu, jak můžete být prospěšní. Máte v sobě diamant.
Objevte ho a vyneste ho na světlo. Použijete ten skvělý potenciál, který máte v sobě. Dělejte to, co vás baví a co umíte nejlíp. Tak budete šťastní a s vámi spousta lidí, která tak obohatíte.
Možná, že teď máte pocit, že v sobě žádný diamant nemáte. OMYL. Každý ho má. Jde jen o to ho najít, vynést z hlubin na světlo, vybrousit a rozzářit…
CHCI OBJEVIT SVŮJ DIAMANT

POCHYBY A MÝTY
Rozumím vašim pochybám a nedůvěře. Také jsem je měla.
Jak můžu dělat, co mě baví a zároveň si tím vydělávat? Za to, co baví mě, mi nikdo nezaplatí!
Zaplatí. Pokud budete dělat to, co máte rádi a co umíte, lidé poznají hodnotu, kterou jim dáváte. Jde jen o to, najít cestu, jak se začít živit tím, co máte opravdu rádi. Vy teď tu cestu nemusíte znát. Já vám pomohu nakreslit mapu…

Ano, měla jsem strach, když jsem před rokem dávala výpověď v zaměstnání a vyměnila jsem práci pro prestižní značku za svůj vlastní projekt. Ale měla jsem cíl a plán, jak k němu dojít… Můj projekt je tady už rok. Moje práce pro vás mě nesmírně baví a vy, za což děkuji, vidíte hodnotu v tom, co vám dávám. A je vás mnoho, kdo jste mi za moje služby zaplatili. Díky tomu mohu dělat svoji práci naplno a pomáhat dalším lidem. Děkuji!
Celý život jsme dělal/a něco jiného, nemám vystudovanou žádnou školu, aby mohl/a dělat, co mám rád/a…

Nevadí! Budete překvapeni, co všechno o svém oboru, který máte rádi, víte a znáte! Co všechno umíte! Co všechno už v sobě máte proto, abyste mohli začít! A to, co vám chybí, se rychle naučíte, když jde o věc, která vás baví. A že nemáte papír? Často žádný nepotřebujete a pokud ano, najdeme spolu cestu. jak ho získat!

Nestudovala jsem personalistiku a ani jsem nepracovala jako personalista. A přesto jsem za 15 let praxe vedla stovky výběrových řízení, viděla tisíce životopisů, setkala se se stovkami kandidátů na pohovorech. Sama jsem byla mnohokrát uchazečem. V obou případech jsem se učila především ze svých chyb a stále se zlepšovala a zlepšovala natolik, že teď mohu to, co vím, dávat dál. A dál se učím – vzdělávám se u nás i v zahraničí, spolupracuji s odborníky v oboru…

Už jsem moc stará/starý na změnu!

NE! Nikdy není pozdě! Váš věk může být dokonce i vaší výhodou! Máte daleko víc zkušeností, znalostí….
Ryamond Albert Kroc založil v 52 letech Mc Donalds’, do té doby byl obchodním cestujícím. Mary Kay Ash byla do 45 let podomní prodavačka knih a domácích potřeb, ve 45 letech založila úspěšnou kosmetickou firmu. Colonel Sanders založil KFC ve svých 62 letech. Christian Dior měl první módní přehlídku své značky ve 42 letech. Co si asi tihle tři a mnozí další mysleli o „svém věku“?
Opustila jsem zaměstnání a spustila jsem svůj projekt ve 40 letech…
CHCI PŘEKONAT SVOJE POCHYBNOSTI

EXISTUJE ŘEŠENÍ!
Ano, můžete začít hned teď.
Můžete objevit svoje poslání a najít v sobě svůj diamant, svoji vnitřní hodnotu. Existuje řešení pro KAŽDÉHO z vás. Ale ne KAŽDÝ má to odvahu. Existuje řešení pro vás, kdo:

  • Pracujete, ale práce vás nebaví, nenaplňuje, nevidíte v ní smysl

 

  • Nepracujete a hledáte práci. A chcete, aby to byla mnohem lepší práce, než ta minulá…

 

  • Studujete nebo končíte školu a nevíte, co vlastně chcete dělat

 

  • Nechcete už být zaměstnancem, chcete podnikat, ale nevíte v čem nebo se bojíte, jestli se uživíte…

 

  • Chcete dělat něco, co má smysl, co vás bude bavit, v čem budete prospěšní světu a co vás uživí

 

  Máte odvahu podívat se sami do sebe a udělat tu ZMĚNU!

Je léto a to je ten nejlepší čas na to, se zastavit a rozhlédnout se a jít dál tou správnou cestou….
VAŠE ŘEŠENÍ JE TADY
Jana Bártíková

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account