Vkládáte do svého dokumentu obrázky v původní velikosti? Může to být docela problém, když jich vložíte více a pak po převodu do pdf. zjistíte, že dokument má obrovskou velikost. Jak zmenšit obrázek a předejít problému s velikostí dokumentu?
Můžete svůj obrázek upravit přímo ve Wordu (nikoliv tím, že ho zmenšíte tzv. „kostičkami“,  tím sice zmenšíte jeho rozměry, nikoliv ale velikost- udávanou v kB, MB, GB…).
Já pro zmenšení obrázků používám Malování. A proč? Protože ihned po uložení přímo v Malování vidím, jakou velikost má obrázek po zmenšení! Když jsem spokojená, odcházím, pokud ne, zmenšuji dál.
Jak tedy zmenšit obrázek?
Všimněte si, že tato fotografie psa má při otevření 9,5MB!!!
zmenšení obrázku
Při zmenšení  obrázku postupujte tedy takto:
Klikněte na Změnit velikost (1.), otevře se tabulka (2.), zaškrtněte Procenta, nebo Pixely- osobně používám procenta, přijde mi to snazší a pozor, i když program píše změnit velikost o, zmenšuje ji na. Tzn. napíšu do
pole 40 a zmenší mi obrázek ne o 40%, ale na 40%. Zaškrtněte zachovat poměr stran (3.), uložte pomocí OK (4.)
Pokud potřebujete obrázek o určité velikosti pixelů, volte možnosti u pixelů.
změna velikosti obrázku
Když pak obrázek uložíte (Soubor – Uložit…) vidíte dole v malování novou velikost obrázku (tam, kde jsme na obrázku se psem viděli velikost 9,5MB). Pokud se vám stále nebude líbit, můžete tuto akci opakovat. V případě, že obrázek zmenšíte hodně, stačí dát Úpravy – Zpět.
Nepřepisujte si ORIGINÁLNÍ obrázek, vždy ukládejte, jako obrázek NOVÝ. Jakmile původní jednou přepíšete, v tu chvíli jste o něj v původní kvalitě přišli.
Další tipy a rady najdete v mém eBooku Pánem Wordu 🙂.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account