SEBELÁSKA. Téma, která se probírají na seminářích, terapiích, v knihách. Proč je sebeláska tak prospěšná? Jak spojit péči o dítě a zůstat sama sebou? Pro někoho možná nepochopitelné, pro druhé samozřejmé. Pro mě je sebeláska o hodnotě ke svému tělu, duši. Už jen v tom slově sebelásky = SEBE – JÁ, LÁSKA – všude kolem nás, nejsilnější energie. Na svých treapiích jsem se setkala s úžasnými lidmi, kteří se trápili. Ať už v tom hrála roli rodina, vztahy v okolí, kariéra, láska, zdraví, tak v konečném důsledku šlo o jedinou věc – přijmout vše, co k nám přichází s láskou a jednat podle svého vnitřního hlasu. Jak poznat ten onen hlas? Utište svoji mysl a naslouchejte slovům, které dopadají k vaším uším, to je pravda. Pravda je vše, co s vámi rezonuje. Cítíte se příjemně po těle. Nejsou žádné výčitky. Víte, že to děláte správně. Pamatujte, že to, co milujete na sobě, na Vás budou milovat i ostatní.
Jak toto téme souvisí s dětmi? Když budete šťastná VY, bude šťastné i dítě. Jednoduché a prosté. Přibližně do 7 let věku je na vás dítě napojené. Vnímá vaše pocity, nálady, vše, co zrovna cítíte a řešíte. Pokud vaše dítě pláče, zlobí, neposlouchá. Nehledejte chybu v něm ani v sobě. Změňte přístup, podívejte se na události z jiného úhlu. Zamyslete se nad sebou. Máte v sobě vše zpracované?
Uvedeme si příklad chování dítěte a vás.
“ Ráda byste si šla odpočinout, ale v tom začně plakat miminko v pokoji. Vaše reakce v podvědomí vyvolá ještě větší tlak. Možná si říkáte: “To snad není možný, pořád jenom pláče, co mám dělat, když mu nic nechybí?. “ A co chybí vám? Láska, odpočinek a být sama se sebou. Miminko vám rozumí, ale dejte mu tu příležitost k pochopení, že teď chcete spát i vy. Běžte za ním, pohlaďte ho. Tím mu dáte pocit bezpečí. ( pomáhá i sáček z mateřídoušky do postýlky nebo kočárku ). Řekněte mu, že ho milujete, ikdyž pláče, ale vy potřebuje taky prostor. Poděkujte a běžte si lehnout.
Dalším příkladem může být zlobivé dítě. Pamatujte – “ Dítě nezlobí, dítě se chová podle vás. “ Když je dětem kolem 3 let, lépe komunikují a chovají se podle vás. Jak s nimi komunikujete vy? Jak se říká: “ Co zasadíš, to sklidíš. “ Pokud jste v harmonii, vytvoříte si hranice, váš miláček bude tohle respektovat. Pokud řešíte problémy, jste pod stresem, může vaše dítě onemocnět chřipkou, je nevrlé. Školka je pro děti taky velikou změnou. Nebraňte se všemu. Dejte všemu energii lásky a dále to nerozvíjejte. Milujte se, ikdyž občas zvýšíte hlas, pláčete a nevíte, co dělat. To je umění. Milovat i to, co cítíme jako překážku ( překážky si způsobujeme svými programy ). Když máte pocit, že vy nebo vaše dítě prochází těžkým obdobím, věřte, že to jednou skončí. Někdy si tím musíme projít, abychom se posunuli všichni dál. KAŽDÝ má svoji vlastní cestu včetně vašich dětí. Dejte sami sobě i jim SVOBODU.Uvidíte, kolik lásky je všude kolem vás. Držet se situací nebo lidí způsobuje strach a stres, který pak vede k pocitům méněcennosti. Všechny emocionální výkyvy se odrážejí na našem zdraví. Děti jsou našim zrcadlem. Buďme dobrým člověkem. Milujme se, buďme vděční, pokorní a laskaví. Poté zmizí strach o děti a vše se dostane do harmonie.
S láskou ❤️
Nela

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account