120

Myslím si, že bez sebemotivace není možné se určitým směrem posouvat dál. Hodně žen se mě ptá, jak má najít motivaci ke cvičení, jak se k tomu vlastně donutit. Pokud jsi toho taky součástí a nemáš silnou vůli, tak ještě můžeš v sobě sebemotivaci najít. Já ji taky neměla a přesto jsem ji v sobě našla a teď bych ji chtěla předat i tobě. Posledním rokem jsem zjistila, že sebemotivace mě dokáže posunout, až tam kde opravdu chci..tam kde je můj velký sen a cíl. Nemyslím tím jenom oblast výživy a cvičení. 
První krok je pustit se do změny a vydržet. Když není cíl, tak není cesta…Celý základ stojí právě na tom vytvořit si cíle a vědět co chceš. 
Na konci článků najdeš motivační listy k vytisknutí. 
Stanov si své cíle
Já si sepsala své týdenní cíle o kterých jsem věděla, že jsou pro mě reálné je splnit. Udělala jsem si svou první nástěnku vizí. Aby ti nástěnka fungovala, tak se můžeš inspirovat tímto článkem. Zkus si představit, jak bys svůj cíl splnila. Co všechno budeš k tomu muset udělat a začni ho plnit. Cíle můžeš mít měsíční nebo i roční, ale vždycky bys je měla splnit. 
Negativní myšlenky
Pusť z hlavy své negativní myšlenky, které tě v posunu brzdí. Jak jsem se učila na zkoušky a neudělala jsem třeba nějaký test, tak hned mi v hlavě naskočila myšlenka, že to nemá už cenu..úplná demotivace. Chtěla jsem to prostě zabalit. Musela jsem se rychle přepnout na sebemotivaci a říct si, že to příště dám. Takže to prostě nevzdávej.
Buď aktivní a vzdělávej se
Aktivní postoj k mému životu je pro mě důležitý. Vím, že když budu aktivní a produktivní, tak vždycky dosáhnu výsledků. Proto musíš jít pořád dopředu směrem ke svému cíli.
Pokud máš čas sama pro sebe, tak ho zaplň třeba knihou o osobním rozvoji. Uvidíš, že získáš větší nadhled pro různé situace. 
Sociální sítě a telefon 
Zkus prostě vypnout…pokud pracuješ na svém cíli např. začneš cvičit a najednou ti přijde zpráva a ty si ji přečteš a v ten moment odvedeš pozornost někam jinam, tak ke cvičení se ti už nebude zpátky chtít. 
Proto omez činnost, která tě bude při určitém výkonu omezovat. 
Ber to s radostí a vděčností
Vděčnost jsem už na stránkách a v příspěvcích několikrát zmínila. Jsem vděčná opravdu za všechno, za práci, přátele, úspěchy i neúspěchy, maličkosti, smutek i radost..Vděčnost mě dostala do velkého klidu a pohody. Měj radost z toho co děláš, protože to má smysl a hlavně to děláš sama pro sebe. 
Buď pozitivní
Vím, že spousta lidí pozitivní směr postrádá, proto jsem založila účet, který bych chtěla rozvíjet dál a motivovat pozitivním směrem všechny, kteří na tom pracují. Inspirovat se můžeš na mém instagramu @bud_pozitivni 
Osobní rozvoj začíná tvou vlastní motivaci. 
Držím ti palce ♥ Anet
www.stayhealth.cz
https://www.instagram.com/stayhealth.cz/
 
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account