Jak na nedostatek kreativity?

Obor od oboru se to může lišit, ale základ je všude stejný. Potřebujete vymyslet grafiku, něco vyfotit, napsat, prostě cokoliv vymyslet a nejde to, čas vás tlačí, nervy tečou, co teď?

   Jestli existuje způsob jak si sednout k počítači a ihned napsat inspirativní článek za pár minut tak já na něj nepřišla.
Můžete se zkusit donutit, a je jedno jestli to je post na facebook, instagram nebo článek na web, potíte se celé dopoledne a stejně nic kloudného ze sebe nevymáčknete a pokud ano tak to bývá strohé.
Tak jak tedy na inspiraci?

Donutit se.
Je pravda, že občas jsem jen líná a pokud zasednu ke stolu a napíšu první odstavec tak se pak rozjedu a za chvíli je to hotové. Prostě sedněte a jeďte, ze začátku můžete jen tak čmárat, psát nesmyslné poznámky, ale pak se ledy prolomí.
 
Relaxace.

Někdy je toho prostě na vás moc, už nestíháte přes příval informací přinutit mozek, aby spolupracoval. Vše co vymyslíte vám přijde moc jednoduché, nudné, nanicovaté. Dejte si pauzu, přestaňte na to myslet. Jděte na procházku do přírody, zajděte na masáž nebo do sauny, dobře se najezte a vyspěte. Kolikrát, když na to přestanete tlačit najdou si vás nápady samy.
 

Inspirace.

Za mě je to jedna z nejdůležitějších věcí. Potřebuji něco vyfotit, tak hledám na pinterestu nebo na instagramu jak to již někdo udělal přede mnou. Určit si co se mi líbí, jak to udělal co použil. A hle inspirace je na světě. Stejné to je i s grafikou a psaním. Plánujete napsat článek třeba o důležitosti vitamínů pro tělo, tak se podívejte, co už jiní napsali, co vám v článku chybí, co se naopak povedlo? Nemluvím o kopírování, jen o inspiraci.
 

Kreativní kafe – brainstorming.

Občas si prostě stačí jen s někým popovídat. Najděte si kamaráda, který má podobné zaměření. A zajděte na kafe, kromě rodiny a toho kam chodí nakupovat se raději zeptejte na názor na vaši práci, jak řeší problémy jaké máte vy. Projděte společně své projekty, někdy již jen to, že s někým mluvíte s někým, kdo vás poslouchá vás může hodně posunout. Někdy stačí poslouchat s jakými se teď potýká problémy nebo že řeší SEO a najednou vám to sepne.
 

Velký přísun nápadů.

Někdy se ale stane, že nápady jen hýříte a nemáte kapacitu vše ihned zrealizovat. Naštěstí existují poznámkové bloky nebo poznámky v telefonu.
Je dobré vše co vás napadne ihned zapsat. Možná si říkáte, že takovou pecku přece nezapomenete, ale opak je pravdou. Je lepší si nápad zapsat a pak neuskutečnit než o něj přijít. Třeba se časem kouknete na své poznámky a řeknete si že některé z nich provás nejsou vhodné, ale třeba váš kamarád je rád uskuteční, protože mu je to téma blízké. Proto klidně své nápady, které nechcete uskutečnit sdílejte. Třeba udělají někomu radost ?
Jako poslední možnost uvádím dát si drink. Nechci vás nabádat k alkoholismu a zatím jsem tuto možnost nikde nevyčetla, ale musím se přiznat že občas si dát skleničku vína a zasednout k práci není vůbec špatné, a řekla bych že občas i hodně kreativní. Ano vymyslíte i spoustu bláznivých nápadů, ale pak s odstupem času se něco z toho může hodit.
Myslím, že to je tím jak jsme stále pod tlakem být co možná nejlepší tak se po skleničce uvolníme a mozek přestane být ovládán strachem.
Další techniky mohou být meditace, sport, četba, vybarvování a pro někoho nakupování.
Určitě byste našli mnoho dalších, ale důležité je najít to co funguje vám. To co funguje mě, nemusí fungovat Lence.

Co funguje vám? A máte problémy s nedostatkem kreativity nebo máte opačný problém?

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account